Teatr Polski 1 cze 2018 | Redaktor
Wyprzedaż rekwizytów i nocne zwiedzanie. Teatr Polski zaprasza

Podczas wyprzedaży będzie można kupić m.in. motocykle ze „Szwoleżerów” / fot. M. Hueckel

Zbliża się Noc Teatrów (9 czerwca). Z tej okazji Teatr Polski w Bydgoszczy organizuje wyprzedaż rekwizytów teatralnych. Widzowie obejrzą również spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna” i zobaczą, jak wyglądają kulisy teatru.

W nocy z 9 na 10 czerwca (z soboty na niedzielę) widzowie będą mogli kupić kaski, rękawice, srebrne puchary oraz profesjonalne motocykle żużlowe ze „Szwoleżerów” w reżyserii Jana Klaty. Wśród wystawionych rekwizytów znajdą się również wagoniki i lokomotywa z „Szalonej lokomotywy” Michała Zadary, lateksowa sukienka z „Murzynów” Igi Gańcarczyk oraz urny ze spektaklu „Babel” Mai Kleczewskiej. Goście będą mogli kupić także m.in. meble, buty, kevlary, dmuchany zamek czy stroje sumo.

Tej nocy o godzinie 19.00 uczestnicy wydarzenia obejrzą spektakl Justyny Łagowskiej „Balladyna. Wojna wewnętrzna”. Następnie o godzinie 21.30 rozpocznie się wyprzedaż i wycieczki kulisami teatru. Widzowie zwiedzą miejsca na co dzień niedostępne. Będą mogli również poznać pracę osób współtworzących spektakle, lecz niewidocznych na scenie. O specyfice swojego zawodu opowie Robert Łosicki – reżyser światła i kierownik pracowni elektroakustycznej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor