SĄD 23 sie 13:38 | kd
Sprawca podpaleń z ul. Szubińskiej i Bielickiej usłyszał zarzuty

fot.ilustracyjne

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia materiałów drewnianych oraz nieużytków rolnych, gdzie uszkodzeniu uległ kontener na odzież używaną. Do zdarzeń tych doszło na ul. Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. 55-latek odpowie za zniszczenie mienia.

Na początku ubiegłego tygodnia policjanci z bydgoskiego Szwederowa otrzymywali zgłoszenia dotyczące pożarów na ul. Szubińskiej i Bielickiej w Bydgoszczy. W pierwszym przypadku spaleniu uległy materiały drewniane przeznaczone do sprzedaży, a w drugim nieużytki rolne znajdujące się w pobliżu kontenera na odzież używaną, w wyniku czego wspomniany kontener również uległ uszkodzeniu. Pokrzywdzone podmioty oszacowały wartość poniesionych strat na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. W toku prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że przedmioty te zostały podpalone celowo przez nieznanego sprawcę.

Nad wyjaśnieniem okoliczności i ustaleniem sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Ich działania przyniosły wymierny skutek. Okazało się, że za zniszczenia powstałe we wspomnianych miejscach odpowiada 55-letni bydgoszczanin. Jego zatrzymanie było kwestią czasu.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

kom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

kd Autor