SĄD 2 paź 2020 | Jarosław Aleksander
Zabił i uciekł! Policja zatrzymała sprawcę i jego kompanów. To Ukraincy

fot. policja.pl/arch.

Obywatel Ukrainy został zatrzymany przez Policję po tym jak śmiertelnie potrącił rowerzystę. Sprawca uciekał z miejsca wypadku. Dwóch jego rodaków pomagało mu w ucieczce przed pościgiem i ukrywaniu się.

Świętokrzyska policja zatrzymała 23-letniego obywatela Ukrainy. Jest on podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w którym śmierć poniósł rowerzysta. Także dwóch jego rodaków usłyszało zarzuty o pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa. 

 

Do wypadku doszło we wtorek (22 września) na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Wielka Wieś na trasie Skarżysko-Kamienna – Starachowice. Samochód osobowy potrącił wówczas rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. 20-latek, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

  

Zatrzymaliśmy 23-letniego obywatela Ukrainy, który jest podejrzewany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto w piątek starachowiccy policjanci zatrzymali dwóch innych obywateli Ukrainy. Mężczyźni w wieku 21 i 41 lat, są podejrzani o pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej - powiedział sierż. szt. Paweł Kusiak z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

 

23-latek został we wtorek tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

 

Wobec jego rodaków zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej, kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności - dodał Kusiak. 

 

Zachodzi podejrzenie, że sprawca wypadku mógł być pod wpływem alkoholu. 

 

Na podstawie: KPP Starachowice

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz