Wydarzenia 29 cze 2017 | Wojciech Bielawa
17-piętrowe wieżowce staną w pobliżu ronda Fordońskiego

Inwestycja JHM Development w Katowicach

Jeszcze w tym roku firma JHM Development rozpocznie budowę pierwszego z trzech wieżowców nad Brdą. Przy ulicy Żabiej, nieopodal ronda Fordońskiego powstaną 272 mieszkania.

W styczniu tego roku spółka JHM Development za ponad 6,5 mln zł kupiła działkę o powierzchni 0,79 ha przy ul. Fordońskiej i Żabiej, położoną w okolicy siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz znajdującego się w budowie kompleksu biurowego Arkada Business Park. Wchodzący na bydgoski rynek deweloper planuje postawić na tej działce, kilkadziesiąt metrów od brzegu Brdy dwa 17-kondygnacyjne, oraz jeden 8-kondygnacyjny budynek, w którym znajdą się 272 mieszkania. Koncepcję zatwierdził już zarząd spółki.

Inwestor zapowiada, że budynki będą charakteryzowały się wyjątkowo nowoczesną formą architektoniczną. Na razie jednak nie przybliżył szczegółów projektu, ani też nie opublikował żadnych wizualizacji. - Wymagają one jeszcze pewnych niewielkich korekt. Gdy je naniesiemy, zaprezentujemy projekt – tłumaczy Natalia Leszczyńska dyrektor ds. public relations JHM Development. - Chcielibyśmy w tym roku rozpocząć budowę pierwszego budynku. Analizujemy jeszcze, czy w pierwszej kolejności zbudujemy budynek 17-kondygnacyjny, czy 8-kondygnacyjny. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowę – dodaje.

Spółka JHM Development istnieje na rynku od 2008 roku. W tym czasie w 13 polskich miastach sprzedała ponad 1200 mieszkań. Działający przede wszystkim na rynku w Polsce centralnej, a aktualnie finalizuje budowę osiedla Twoja Dolina w Katowicach.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący