Zbigniew Boniek podziękował bydgoskim policjantom

Redaktor | 22 paź 2017 Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komendant Główny Policji wyróżnili bydgoskich funkcjonariuszy za perfekcyjne zabezpieczenie przebiegu piłkarskiego turnieju UEFA EURO U-21 w Bydgoszczy.

Zbiór klęsk w nauczaniu [OPINIA]

Michał Jędryka | 22 paź 2017 W nowoczesnej matematyce niemal wszystko jest zbiorem, a liczba (naturalna) to nic innego jak moc zbioru. Koncepcja ta ma ogromną doniosłość w matematyce wyższej, ale na poziomie podstawowym jest niezrozumiała i niepotrzebna – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Niepełnosprawni pokazali swoje talenty

Redaktor | 21 paź 2017 W sobotę, 21 października odbyła się kolejna edycja Międzywarsztatowego Konkursu Umiejętności Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej spotkali się w Zespole Szkół Spożywczych przy ul Toruńskiej 174, by wykazać się swoimi talentami oraz nabytymi podczas zajęć sprawnościami.

Chętnie głosujemy, na co miasto ma wydać nasze pieniądze

Magdalena Liczkowska | 21 paź 2017 10 milionów złotych – tyle miasto przeznacza w tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski. Kwota podzielona między poszczególne osiedla pozwoli na zainwestowanie w to, co mieszkańcy uznają za najbardziej potrzebne w swoich dzielnicach.

Obywatelska sobota

Redaktor | 20 paź 2017 W sobotę, 21 października, w godz. 10.00-13.00, ratusz zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych Bydgoskim Budżetem Obywatelskim i konsultacjami społecznymi.

Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy zostanie odnowiony

Redaktor | 20 paź 2017 Jeszcze w październiku mają rozpocząć się prace przy renowacji Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy na Wzgórzu Wolności. Odnowione zostanie metalowe ogrodzenie wraz z bramą i jeden z sektorów w zachodniej części nekropolii, gdzie wymienione zostaną trawniki.

Co się będzie działo w weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 20 paź 2017 W ten weekend w Bydgoszczy nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych. Kończy się Festiwal Prapremier, premiera "Falstaffa" w Operze Nova, koncerty i wystawy - to tylko niektóre z atrakcji, które na nas czekają. Oto, co będzie się działo.

Gdzie pojawią się stojaki dla rowerów?

Andrzej Pawełczak | 19 paź 2017 Bydgoszczanie wskazali miejsca, gdzie warto zorganizować parkingi dla rowerów. Teraz zespół ds. polityki rowerowej zweryfikuje zgłoszenia mieszkańców. Do wiosny w całym mieście pojawi się pół tysiąca stojaków.

Miasto zaprasza bydgoszczan na debatę poświęconą młodzieży

Andrzej Pawełczak | 19 paź 2017 Cykl debat z mieszkańcami przeprowadzanych w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy otworzy spotkanie pod hasłem „Młodzież”. Debata odbędzie się w poniedziałek, 23 października, o godz. 17 w hali „Łuczniczka”.

PiS: Prezes portu lotniczego do odwołania

Andrzej Pawełczak | 18 paź 2017 Politycy PiS zarzucają marszałkowi województwa, prezydentowi Bydgoszczy oraz prezesowi portu lotniczego brak wizji rozwoju bydgoskiego lotniska. Ich zdaniem, jednym z podstawowych warunków poprawy sytuacji jest, oprócz stworzenia atrakcyjnej siatki połączeń, lepsze skomunikowanie portu dzięki budowie szybkiej linii kolejowej.

Giełda pracy: ponad dwa tysiące ofert [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 paź 2017 Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny po raz drugi zaprosił na Giełdę Pracy WORK PARK. Swoje oferty w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym zaprezentowało ponad 50 firm z Bydgoszczy.