Ukraińcy na UKW: "Nie chcę wyjeżdżać z Bydgoszczy"

Magdalena Gill | 27 maj 2017 20-letnia Anastazja Tereszczenko założyła na UKW Bractwo „Tryzub” i opiekuje się ukraińskimi studentami. - Oprowadzam ich po mieście i tłumaczę, że tu nie przechodzi się na czerwonym świetle, a w autobusach nie jeździ się bez biletu – opowiada.

Europa nie kończy się na Polsce

Andrzej Pawełczak | 26 maj 2017 – Ukraińcy przyjeżdżają do Polski przede wszystkim z powodów ekonomicznych. Oni potrzebują pracy, a my pracowników – mówi Krzysztof Sikora, konsul honorowy Ukrainy w Bydgoszczy.

Miasto zaoszczędzi na kosztach energii elektrycznej

Redaktor | 26 maj 2017 Bydgoska Grupa Zakupowa, w skład której wchodzi 20 podmiotów, podpisała umowy na dostawę energii elektrycznej na kolejny rok. Dzięki grupowemu zakupowi miasto i miejskie spółki zaoszczędzą blisko 19 mln zł.

Były bydgoski radny Rafał P. usłyszał prokuratorskie zarzuty

Redaktor | 25 maj 2017 Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła byłemu bydgoskiemu radnemu Rafałowi P. zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną oraz zakłócenia miru domowego. Były polityk PiS nie przyznaje się do winy. Dostał zakaz zbliżania się do żony.

Apartamenty dla wybranych powstaną nad Młynówką

Wojciech Bielawa | 25 maj 2017 Nowa Wenecja to pierwsza od wielu lat inwestycja mieszkaniowa w okolicy Wyspy Młyńskiej. Choć ratusz nie wydał jeszcze pozwolenia na budowę apartamentowca, to projekt wzbudza liczne kontrowersje wśród mieszkańców.

Nowy „Tygodnik Bydgoski” już w kioskach

Redakcja | 25 maj 2017 W czwartek, 25 maja, ukazał się nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych artykułów, wywiadów, opinii i komentarzy. O czym przeczytacie w tym wydaniu?

Rozpoczął się Bydgoski Festiwal Nauki

Redaktor | 24 maj 2017 Dzisiaj, 24 maja, rozpoczął się ósmy Bydgoski Festiwal Nauki. Pięć bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa przygotowało aż 880 wydarzeń.

Dzień otwarty w ratuszu i sobota z pracodawcą

Redaktor | 24 maj 2017 W sobotę, 27 maja, Urząd Miasta Bydgoszczy zaprasza mieszkańców na dzień otwarty. Będzie okazja zobaczyć gabinety prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta, poznać tajemnice sali sesyjnej. Będzie też można na miejscu wypełnić wniosek i odebrać m.in. Kartę Seniora.