Dokąd leci bydgoski port lotniczy?

Wojciech Bielawa | 14 paź 2017 To nie będzie udany udany rok dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Wszystko wskazuje na to, że w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba pasażerów spadnie.

W weekend 18. Targi Mieszkaniowe - Jesień 2017 [PROGRAM]

Redaktor | 13 paź 2017 14 i 15 października w bydgoskiej Artego Arenie (ul. Toruńska) odbędą się 18. Targi Mieszkaniowe – Jesień 2017. Coś dla siebie będą mogli znaleźć zarówno amatorzy nowych mieszkań i domów, jak i ci, którzy myślą o czymś z „drugiej ręki”.

VII Festiwal Widzących Duszą w Światłowni

Redaktor | 13 paź 2017 „Muzyka otwiera oczy” – pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja konkursu dla osób z problemami wzroku. Początek w sobotę 14 października w Światłowni.

Przedsiębiorco! ZUS szkoli bezpłatnie z „e-Składki”

Redaktor | 13 paź 2017 Od stycznia 2018 r. zmienią się zasady opłacania składek. Każdy przedsiębiorca będzie opłacał składki tylko jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego. ZUS zaprasza wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia z „e-Składki” .

Weekend wypełniony atrakcjami [PRZEWODNIK]

Redaktor | 13 paź 2017 W ten weekend w Bydgoszczy nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych. Festiwal Prapremier, koncerty, wystawy i warsztaty dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas w ciągu najbliższych dni. Oto, co będzie się działo.

„Książka żywa” w Białym Spichrzu

Redaktor | 12 paź 2017 Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą? Jaką formę w przyszłości będą miały książki? Na te pytania odpowiada ekspozycja „Książka żywa”, którą można oglądać w Zbiorach Archeologicznych (Biały Spichrz). Kuratorskie oprowadzanie po wystawie odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 17.

Już jest! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

Redaktor | 12 paź 2017 Bydgoski Budżet Obywatelski to nasz temat tygodnia. Na jakie inwestycje najchętniej głosują bydgoszczanie? Co trzeba zmienić w BBO, aby lepiej służył lokalnym społecznościom? O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym numerze, który trafił do kiosków w czwartek (12.10).

Poseł Schreiber pozwał prezydenta Bruskiego. O co poszło?

Wojciech Bielawa | 12 paź 2017 Poseł Łukasz Schreiber złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Rafałowi Bruskiemu. Prezydent Bydgoszczy sugerował, że polityk PiS dopuścił się fałszerstwa podczas ubiegłorocznych obrad Sejmu w Sali Kolumnowej.

Doradcy Bruskiego mogą spać spokojnie. Będą mieć nowe posady

Wojciech Bielawa | 11 paź 2017 Doradcy prezydenta Bydgoszczy: Marta Stachowiak, Łukasz Krupa i Stefan Markowski będą mieli nowe stanowiska pracy w Urzędzie Miasta. Zostały one stworzone specjalnie dla nich, po tym jak Sejm podjął decyzję o likwidacji gabinetów politycznych w samorządach.