Wydarzenia 28 kwi 2019 | Redaktor
Wielkie sprzątanie Fordonu oraz akcja „Czysta Bydgoszcz”

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Przez dwa dni pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z mieszkańcami sprzątali dzielnicę. „Fordon dla planety” to już cykliczna akcja społeczna.

Tegoroczna akcja (26 i 27 kwietnia) odbyła się z dużym rozmachem i objęła tereny na osiedlu Przylesie (lasek w okolicach ul. Fieldorfa Nila 1 i MDK nr 5) oraz osiedle Bohaterów przy ul. Igrzyskowej 3,  osiedle Szybowników przy ul. Golloba i ul. Duboisa, osiedle Bajka przy ul. Andersena, ul. Gościnnej i w parku oraz osiedle Tatrzańskie przy ul. Pelplińskiej i ul. Orląt Lwowskich.  „Sprzątaliśmy zarówno tereny spółdzielni jak i miejskie. Do sprzątania włączyli się również mieszkańcy. Pan Tomasz z osiedla Bajka podarował na akcję przydatne chwytaki, worki i rękawice oraz pomagał jednej ze sprzątających grup – informuje FSM w swoim serwisie internetowym.

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Sobotnią (27 kwietnia) odsłonę akcji otworzyli Michał Sztybel, zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Zbigniew Sokół, prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tomasz Wysocki wiceprezes Klubu Sportowego Wisełka Bydgoszcz-Fordon oraz Justyna Polasik, bydgoska radna. Na sprzątanie Fordonu wyruszyli też młodzi zawodnicy KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon.

W tym roku akcja „Fordon dla planety” wpisała się też w większy projekt, który ogłosił prezydent Sztybel. W ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi, porządkowanie okolic ul. Igrzyskowej zainaugurowało akcję „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie”. Zasady są proste: każda grupa składająca się minimum z 5 mieszkańców, która posprząta śmieci ze swojego otoczenia i pochwali się zdjęciem z uzyskanego efektu – otrzyma gadżety od miasta.

Kolejna akcja to oferta dla klubów sportowych. - W trosce o środowisko naturalne naszego miasta ruszyła także pilotażowa akcja „Ekoklub” skierowana do klubów sportowych. W tej akcji sprzątanie może się opłacać. Każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej trzy tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć inne podmioty – informuje ratusz.

Źródło: FSM, Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor