Wiadomo, kto złoży swoje autografy na Długiej

Redaktor | 30 sie 2017 Artysta fotografik Jerzy Riegel, wioślarski duet mistrzyń olimpijskich Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski – to laureaci tegorocznej edycji Bydgoskich Autografów.

Bydgoska delegatura ABW do likwidacji

Wojciech Bielawa | 30 sie 2017 15 września w Bydgoszczy, a także w dziewięciu innych miastach Polski zostaną zlikwidowane delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Bydgoszczanie niezbyt zainteresowani dekomunizacją

Redaktor | 29 sie 2017 Urząd Miasta ogłosił we wtorek wyniki konsultacji społecznych w sprawie dekomunizacji ulic. Mieszkańcy poparli zmianę nazwy ulicy Zygmunta Berlinga na Studencką. Innych zmian nie zaakceptowali.

Antoni Tokarczuk opowie o swoim flircie z historią

Wojciech Bielawa | 29 sie 2017 W czwartek o godz. 17 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie autorskie z Antonim Tokarczukiem. Autor będzie promował swoją książkę „Mój czas. Flirty z historią” wydaną przez IPN.

Ze Szwederowa do centrum pojedziemy tramwajem

Wojciech Bielawa | 26 sie 2017 Prace nad przebudową ulicy Kujawskiej mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Z ronda Bernardyńskiego na Kujawskie tramwaj pojedzie za trzy lata. Po nowych torach bydgoszczan wozić będzie 18 nowych swingów.

Monstrancja Fatimska w Bydgoszczy

Redaktor | 26 sie 2017 Monstrancja Fatimska – dar Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundacji Aniołów Miłosierdzia – odbywa Pielgrzymkę Pokoju. Maryja, niosąca Jezusa w Niepokalanym Sercu, przejdzie przez polskie miasta, by jesienią 2017 r. wyruszyć z polskimi pielgrzymami do Fatimy.

Nowy prowincjał duchaczy: Polska to też busz, choć innego rodzaju

Magdalena Gill | 26 sie 2017 – Po kryzysie musimy odbudować prawdziwy wizerunek duchaczy – wspólnoty modlącej się, braterskiej, która głosi Chrystusa i przygotowuje młodych do pójścia aż na krańce ziemi – mówi nowy prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy.

Droga do nowoczesności bydgoskiej biblioteki

Redaktor | 26 sie 2017 Szklane zadaszenie dziedzińca, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, wrzutomat do zwrotu książek czy książkomat do odbioru zamówionych tytułów po godzinach pracy instytucji – takie rozwiązania planuje wprowadzić Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dra Witolda Bełzy w Bydgoszczy.

Autobusy zamiast tramwajów do Fordonu

Redaktor | 25 sie 2017 Podczas trzech kolejnych weekendów, 26-27 sierpnia oraz 2-3 i 9-10 września, przeprowadzona zostanie regulacja torowiska na ul. Lewińskiego i Andersa. W związku z tym na czterech liniach tramwajowych, od pętli Wyścigowa do Fordonu, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Coraz większa pomoc dla poszkodowanych

Andrzej Pawełczak | 25 sie 2017 Zniszczenia po nawałnicy, która przeszła 11 sierpnia przez Polskę są ogromne. Jak stwierdził dzisiaj na konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, około 75-80 procent wszystkich strat w kraju dotyczy województwa kujawsko-pomorskiego.

Senator Jan Rulewski ogłasza „separację z PO”

Wojciech Bielawa | 25 sie 2017 Jan Rulewski rozstaje się z Klubem Parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Powody? Zbyt duża różnica poglądów, blokowanie przez PO jego inicjatyw, a także cenzura w partyjnym biuletynie. - To znak, że tego rodzaju stosunki nie mogą być kontynuowane – czytamy w oświadczeniu senatora.