Długi weekend w Bydgoszczy [PRZEWODNIK]

Redaktor | 14 cze 2017 Koncerty, wydarzenia sportowe i imprezy plenerowe to tylko niektóre z atrakcji czekających na nas w długi weekend. Sprawdź, co będzie działo się w mieście w najbliższych dniach!

Wywóz śmieci po staremu. Podwyżek nie będzie

Wojciech Bielawa | 13 cze 2017 Prezydent Rafał Bruski wycofał się z pomysłu naliczania opłaty za śmieci w zależności od metrów kwadratowych mieszkania. Nie będzie także żadnej podwyżki. Ratusz chce natomiast ścigać tych mieszkańców, którzy za śmieci nie płacą w ogóle.

Bydgoskie uczelnie na dnie rankingu Perspektyw

Wojciech Bielawa | 12 cze 2017 Według rankingu „Perspektyw” UKW to najgorszy uniwersytet w Polsce. Nieco lepiej w zestawieniu wypadł UTP. Spośród 21 uczelni technicznych bydgoski uniwersytet zajął 17 miejsce.

Wicepremier Gowin spotkał się z bydgoskimi przedsiębiorcami

Magdalena Liczkowska | 12 cze 2017 Jarosław Gowin spotkał się z przedsiębiorcami w siedzibie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Głównym punktem wydarzenia było podpisanie porozumienia o współpracy (CTT) pomiędzy trzema największymi uczelniami w regionie – Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika.

Głoszę i już! Rozpoczyna się V Tydzień Ewangelizacji Bydgoszczy

Marta Kocoń | 10 cze 2017 Marsz dla Życia i Rodziny, rekolekcje księdza Rafała Jarosiewicza – znanego z inicjatywy „Jezus na stadionie” – koncerty, ewangelizacja uliczna i milczący marsz mężczyzn znajdą się w programie V Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Głoszę i już!”.

Czy bydgoski radny może mieszkać poza miastem?

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Jakub Mendry: Żołędowo, były radny Rafał Piasecki: Łochowo. Nasi radni powinni mieszkać w Bydgoszczy, a żyją na przedmieściach. Komisarz Wyborczy uważa, że Rada Miasta powinna zweryfikować adresy ich zamieszkania i pozbawić mandatów tych, którzy nie mieszkają na terenie gminy.