Młodzi kresowiacy gościli w naszym regionie

Redaktor | 16 sie 2017 Bydgoszcz, Toruń, Ciechocinek, Inowrocław, Kruszwica, Chełmża, Ostromecko, Skłudzewo, Zamek Bierzgłowski – to tylko niektóre miejscowości, które w sierpniu odwiedziła grupa polskich dzieci z Białorusi.

Wojsko pomaga w Rytlu usunąć zator na Brdzie

Redaktor | 15 sie 2017 Sytuacja wielu gmin województwa kujawsko-pomorskiego po piątkowej nawałnicy, mimo systematycznego usuwania szkód, nadal jest bardzo trudna. Dzisiaj (15 sierpnia) miejscowości, które ucierpiały w wyniku kataklizmu w naszym regionie, wizytowali minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak, wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Obchody Święta Wojska Polskiego w wyjątkowej oprawie

Redaktor | 15 sie 2017 Po raz pierwszy obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej miały w Bydgoszczy tak wyjątkową oprawę. Uroczystościom patronował sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.

Idą przez życie, trzymając się za ręce

Redaktor | 15 sie 2017 Poznali się na początku lat pięćdziesiątych, 9 sierpnia 1952 roku ślubowali miłość do końca życia. Wanda i Hieronim Franz niedawno obchodzili 65. rocznicę ślubu.

Człowiek jest tak stworzony, że musi być w ruchu [ROZMOWA]

Michał Jędryka | 15 sie 2017 – Nastąpiła feminizacja zawodu nauczycielskiego. To jest straszny błąd. Kiedy ja chodziłem do szkoły miałem szczęście, że było wśród nauczycieli pół na pół mężczyzn i kobiet. Teraz szkolnictwo jest zdominowane przez kobiety. To nie jest zdrowe – mówi Andrzej Bogucki, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, w rozmowie z Michałem Jędryką.

Takiego kataklizmu jeszcze nie było

Andrzej Pawełczak | 14 sie 2017 - Takiego kataklizmu, na taką skalę w naszym województwie jeszcze nie mieliśmy – twierdzą zgodnie strażacy, leśnicy, policjanci i energetycy. Ruszała już pierwsza pomoc finansowa dla najbardziej poszkodowanych w wyniku piątkowej nawałnicy.

Mamo, nie ma lasu… [REPORTAŻ Z RYTLA]

Maciej Eckardt | 14 sie 2017 Mamo, nie ma lasu… [REPORTAŻ Z RYTLA] Mieszkańcy Rytla koło Chojnic domagają się, aby premier ogłosiła stan klęski żywiołowej, a wojsko ruszyło do pomocy. Kataklizm, który przeszedł przez sołectwo w nocy z piątku na sobotę, wyrządził niewyobrażalne szkody. O tym, co dzieje się w odciętym od świata Rytlu, pisze Maciej Eckard.

Tak bawiliśmy się podczas „Fit Festiwalu” [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 13 sie 2017 W sobotę pod patronatem Tygodnika Bydgoskiego odbyła się druga tegoroczna edycja „Kolacji na Wyspie”. Impreza przebiegała pod znakiem fit. Co czekało na gości na Wyspie Młyńskiej? Koncerty, pokazy sportowe i kulinarne, strefa food tracków a także mnóstwo atrakcji dla dzieci.

Korzystasz z 500 plus? Sprawdź co się zmienia [PORADNIK]

Redaktor | 13 sie 2017 Beneficjentów programu 500 plus czekają zmiany. Rodziny, które nadal chcą pobierać świadczenie, są zobligowane do ponownego wypełnienia wniosku. Warto się pospieszyć, ponieważ złożenie dokumentów przed końcem wakacji zapewni ciągłość wypłaty świadczenia.

Sędziowie przeciwko reformie sądów [ROZMOWA]

Wojciech Bielawa | 13 sie 2017 – Trudno oprzeć się wrażeniu, że w całej tej reformie chodzi przede wszystkim o kwestie personalne – mówi sędzia Włodzimierz Hilla, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, w rozmowie z Wojciechem Bielawą