„Dziecięce graffiti” na wystawie kolekcji Wojciecha Fibaka [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 cze 2018 To ostatnia lekcja muzealna „Dziecięcego graffiti” przed wakacyjnym wypoczynkiem. Tym razem niepełnosprawne dzieci i ich rodziny interpretowali dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka oraz tworzyli własne obrazy na płóciennych torbach. Uczestnicy zajadali się również zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez jednego z podopiecznych.

Rowerowa Bydgoszcz – będzie więcej ścieżek

Redaktor | 29 cze 2018 W wakacje będą realizowane dwie inwestycje związane z przebudową dróg rowerowych na terenie Bydgoszczy. Ulice Łochowska i Wiatrakowa zostaną dostosowane pod kierowców dwóch kółek. Prace związane z budową nowych dróg rowerowych trwają też na ul. Grunwaldzkiej.

Hałas z nieba [KOMUNIKAT]

Redaktor | 29 cze 2018 Jeśli dziwi was hałas nad miastem, to nie ma powodu do niepokoju. Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy informują, że dziś (29 czerwca) odbywać się będzie oblatywanie samolotu.

Radni PiS: Czynsze są za wysokie, ADM nie dba o ludzi

Redaktor | 28 cze 2018 Za wysokie czynsze, bezduszność urzędników i „zapuszczanie” miejskich mieszkań – takie zarzuty postawili dzisiaj Administracji Domów Miejskich radni PiS. Sami chwalą się zmianami, do których udało się im doprowadzić i postulują nowe.

Wakacje w muzeum dla starszych i młodszych

Redaktor | 28 cze 2018 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów dla dzieci. Najmłodsi mogą m.in. poznać tajemnice bydgoskiego skarbu czy nauczyć się mówić bydgoską gwarą. Na wszystkich czeka natomiast „Strefy wolnego czasu” na Wyspie Młyńskiej.

Centrum Pomocy św. Brata Alberta już otwarte

Redaktor | 26 cze 2018 Osoby bezdomne, a także będące w trudnej sytuacji, np. samotne matki z dziećmi, znajdą pomoc w Centrum Pomocy św. Brata Alberta przy ul. Koronowskiej 14. W świeżo oddanym do użytku centrum mieszczą m.in. pokoje interwencyjne i stołówka.