Największą przeszkodą jest wiadukt

Magdalena Liczkowska | 30 wrz 2017 – Od początku naszej walki mówimy, że cała Nakielska powinna być przebudowana. Nie zmienimy zdania – twierdzą zgodnie Kazimierz Grucki – zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Miedzyń-Prądy oraz Dariusz Smól – przewodniczący Stowarzyszenia Miedzyń-Prądy i członek rady osiedla.

Co się dzieje w weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 29 wrz 2017 W ten weekend nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych. Trwa 55. Bydgoski Festiwal Muzyczny, interesujące spektakle będzie można zobaczyć w Operze Nova i Teatrze Polskim. Oto, co się będzie działo.

Promem przez Wisłę

Redaktor | 28 wrz 2017 W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisane zostało porozumienie w sprawie uruchomienia przeprawy promowej na Wiśle, na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa.

Polska dwunapędowa lokomotywa coraz bliżej realizacji

Redaktor | 28 wrz 2017 PKP Intercity, PESA Bydgoszcz oraz Instytut Pojazdów Szynowych „Tabor” podpisały umowę o współpracy badawczo-rozwojowej dotyczącej budowy lokomotywy dwunapędowej. To pierwszy projekt w ramach tzw. partnerstwa innowacyjnego, w którym polski przewoźnik, instytut badawczy i producent będą współpracować w celu stworzenia nowoczesnego pojazdu szynowego. Będzie to pierwsza tego typu...

„Skarby Ziemi” będzie można zobaczyć w Bydgoszczy

Redaktor | 28 wrz 2017 Targi Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi” powracają do Bydgoszczy. Ich IV edycja odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (30.09-1.10) w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Świętej Trójcy 37.

Szykuje się batalia o pomnik Żołnierzy Wyklętych

Wojciech Bielawa | 28 wrz 2017 W środę (27.09) Rada Miasta Bydgoszczy miała wyrazić zgodę na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych na skwerze Leszka Białego. Decyzja jednak nie zapadła. Radni PO chcieli nawet usunąć punkt dotyczący monumentu z obrad.

Sesja Rady Miasta przerwana. Ciąg dalszy za tydzień

Wojciech Bielawa | 27 wrz 2017 Bydgoscy radni rozpoczęli obrady w środę (27.09) o godz. 9 a zakończyli przed godz. 20. Nie zdążyli w tym czasie pochylić się nad wszystkimi sprawami. Dokończą obrady 4 października.

Bogdan Dzakanowski ma przeprosić Rafała Bruskiego

Wojciech Bielawa | 27 wrz 2017 Radny Bogdan Dzakanowski ma przeprosić na piśmie prezydenta Rafała Bruskiego, a także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz hospicjum – orzekł w środę (27.09) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.