Na Wałach Jagiellońskich powstaje buspas [ZDJĘCIA]

Redaktor | 14 lip 2018 Rozpoczęła się budowa buspasa na Wałach Jagiellońskich. Po zakończeniu prac ma skrócić się czas podróży autobusami w kierunku ronda Bernardyńskiego. Jednak na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i trochę więcej czasu na przejazd Wałami. Remont będzie kosztował 3,5 mln złotych i potrwa do grudnia.

Chemik zyskał nowego zawodnika, ale żegna się z kapitanem

Redaktor | 13 lip 2018 Chemik Moderator Bydgoszcz ogłosił, że ich nowym piłkarzem został Wojciech Mielcarek - były piłkarz Zawiszy Bydgoszcz i Lecha Poznań. Jednak w kolejnym sezonie nie zobaczymy dotychczasowego kapitana drużyny - Pawła Olszewskiego. Zawodnik pożegnał się z zespołem.

Modernizacji stadionu Polonii w tym roku nie będzie

Redaktor | 13 lip 2018 Sensacyjną informację podał dziś serwis bydgoszcz.wyborcza.pl: „W tym roku nie rozpocznie się zapowiadana przebudowa stadionu bydgoskiej Polonii. Może nastąpi to za rok, ale to też nie jest pewne”.

Lato w mieście. Co się dzieje w weekend w Bydgoszczy?

Redaktor | 13 lip 2018 Osoby spędzające weekend w mieście nie będą się nudzić. Czeka na nich wiele atrakcji m.in. seans filmowy pod chmurką, maraton zumby oraz koncert zespołu Kraków Street Band. Co jeszcze będzie się działo?

Latos kontra Bruski. Idą łeb w łeb. Ankieta „Młodej Prawicy”

Redaktor | 13 lip 2018 39 proc. poseł Tomasz Latos, 35 proc. Rafał Bruski. Oto wyniki ankiety preferencji wyborczych przeprowadzonej przez przedstawicieli Młodej Prawicy w Bydgoszczy. Przy okazji sondy okazało się, że bydgoszczanie najbardziej pragną otwartego basenu i kąpieliska. Badanie przeprowadzono w czerwcu.

Pół roku od pożaru, kamienica wciąż bez dachu. Świętej Trójcy 3

Joanna Gwizdała | 13 lip 2018 Kamienica jak została przykryta plandeką 25 grudnia ubiegłego roku, tak jest przykryta do tej pory – mówi Michał Januszewski, syn małżeństwa, które w grudniowym pożarze budynku przy ul. Świętej Trójcy 3 straciło dach nad głową. Do tego w nieruchomości zalęgł się ptak jerzyk i do połowy sierpnia nie można zacząć prac. Tymczasem mieszkańcy nadal ... bez własnych domów....

Rób zdjęcia na tle zabytków i wygrywaj. Konkurs KPCK

Redaktor | 12 lip 2018 Fotografowie -amatorzy mają szansę pokazać swoją pasję w konkursie organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wystarczy, że sfotografują jedną osobę lub grupę na tle zabytków w naszym województwie. Czekają nagrody!

Spacer z historią w tle. Nowy szlak leśny w Fordonie

Redaktor | 12 lip 2018 Na osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstał nowy szlak leśny, który ma zachęcać do spacerów oraz biegania. Prezentuje on także historię czterech wsi, które istniały w tym miejscu przed przyłączeniem tych terenów do Bydgoszczy.