Bruski się wycofuje. Król Kazimierz Wielki zostaje na swoim miejscu

Jarosław Kopeć | 17 sie 2018 Nie będzie przenosin pomnika Króla Kazimierza Wielkiego na Stary Rynek. Prezydent Rafał Bruski wycofał się z forsowania tego pomysłu. Przeważyły głosy sprzeciwu radnych z koalicji PO-SLD, bez poparcia których przegrałby ewentualne głosowanie w Radzie Miasta.

Linia 64 pojedzie przez Bielawy

Redaktor | 17 sie 2018 Od września linia autobusowa nr 64 będzie kursowała przez Bielawy. Trasa zmieni się na odcinku od ronda Ossolińskich do Wyszyńskiego. Nowa droga ma ułatwić dostęp do rozbudowanego Szpitala Dziecięcego.

25-letnia Klaudia odnaleziona

Redaktor | 16 sie 2018 Policja odwołuje poszukiwania zaginionej 25-letniej Klaudii z Białych Błót z uwagi na jej odnalezienie.

Walczyli z prądem rzeki [ZDJĘCIA]

Redaktor | 16 sie 2018 Kilkuset pływaków wystartowało w kolejnej edycji imprezy pn. „Woda Bydgoska”. Pływali w Brdzie na dystansach 650 m, 1600 m, 2800 m.

Piknik żołnierski na Leśnym i „Wolność we krwi” w „Kinoteatrze” [ZDJĘCIA]

Redaktor | 15 sie 2018 Z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze zaprosili bydgoszczan na piknik. Na parkingu przed siedzibą Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przy ul. Dwernickiego przez kilka godzin bawiły zebranych zespoły artystyczne i orkiestra wojskowa. Z kolei wieczorem w „Kinoteatrze” odbył się pokaz widowiska „Wolność we krwi” transmitowany na żywo z placu Piłsudskiego w Warszawie.

Przeszli ku czci św. Maksymiliana Kolbego [ZDJĘCIA]

Redaktor | 15 sie 2018 XXIX Pielgrzymka Maksymilianowska przeszła we wtorek (14 sierpnia) z placu Piastowskiego do kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Kolibrowej. Poprzedziło ją nabożeństwo w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.,

Bydgoski rower wygodniejszy dla wysokich

Redaktor | 15 sie 2018 Użytkownicy miejskiego roweru mocno narzekali na zbyt niskie ustawienie siodełek. BRA wysłuchał próśb i montuje dłuższe sztyce w swoich rowerach.

Patryk Jaki: Tomasz Latos jest gwarantem rozwoju Bydgoszczy

Redaktor | 14 sie 2018 Widzę jak ciężko pracuje, jak bliskie są mu sprawy Bydgoszczy. Bydgoszcz może rozwijać się kilka razy szybciej i Tomasz Latos jest tego absolutnym gwarantem - tak Patryk Jaki rekomendował dziś (14 sierpnia) kandydaturę posła Latosa na stanowisko prezydenta Bydgoszczy.

Popracują nad bezpieczeństwem w Bydgoszczy

Redaktor | 14 sie 2018 Powołano Zespół do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego miasta Bydgoszczy. Jego członkowie będą szukali rozwiązań jak zmniejszyć liczbę wypadków na drodze oraz zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Babia Wieś jeszcze długo pozostanie zamknięta dla tramwajów

Redaktor | 14 sie 2018 Budowa wieżowca nad Brdą nadal stoi. Jak podaje „Express Bydgoski” deweloper sam go nie wybuduje i obecnie szuka współinwestorów. Jednak na początek musi umocnić skarpę. Ucierpi na tym krajobraz. Przy tej operacji wcięte zostanie bowiem kilkadziesiąt drzew. Na powrót tramwajów na Babią Wieś jeszcze trochę poczekamy.