Bartosz Kownacki: Niemcy nie mają moralnego prawa nas pouczać

Redaktor | 1 sie 2017 - Dziś nie obchodzimy klęski, ale jak mawiał śp. prezydent Lech Kaczyński, czcimy tragiczną i wielką datę w historii Polski – mówił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki podczas bydgoskiego koncertu pieśni powstańczej i wojskowej.

Dobra koniunktura może się skończyć [WYWIAD]

Redaktor | 1 sie 2017 – Wiele czynników wpływa na to, że klimat dla przedsiębiorców w Bydgoszczy nie do końca jest oceniany pozytywnie. Są to m.in. wysokie opłaty za usługi komunalne – mówi Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw, w rozmowie z Andrzejem Pawełczakiem.

Gołębie lecą z Brukseli dla kościoła we Lwowie [ROZMOWA]

Magdalena Gill | 31 lip 2017 Polskie rodziny wielodzietne, więźniowie, byli muzułmanie, afrykańscy studenci, pacjenci szpitala psychiatrycznego – to parafianie ks. Grzegorza Drausa we Lwowie. – Gdyby nas tam nie było, wielu by się zagubiło – mówi w rozmowie z Magdaleną Gill.

Gołębie pomogą wybudować kościół we Lwowie

Redaktor | 29 lip 2017 Ponad 50 tys. gołębi pocztowych poleciało w sobotę z Brukseli do Polski, Słowacji i na Węgry, by upamiętnić papieża – św. Jana Pawła II i pomóc w zbiórce pieniędzy na budowę polskiego kościoła we Lwowie.

Bezrobocie w Bydgoszczy niskie, a pensje wysokie jak nigdy

Wojciech Bielawa | 29 lip 2017 Stopa bezrobocia w naszym mieście na koniec czerwca wyniosła rekordowo niskie 4,3 proc., a nasze pensje rosną najszybciej w Polsce – średnio o 7,9 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wciąż zarabiamy jednak mniej niż mieszkańcy innych regionów.