Nie ma ekspertyzy, będzie rozbiórka nowego domu

Wojciech Bielawa | 17 maj 2017 Dekadę temu na miejskim gruncie wybudowali nowy dom. Teraz mają go opuścić, bo ADM chce sprzedać działkę. Państwo Witkowscy nie dali się wyrzucić i od dwóch lat procesują się z miastem.

Jubileuszowa edycja targów „Wod-Kan”

Redaktor | 16 maj 2017 Dzisiaj (16.05) na terenach Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku rozpoczęły się XXV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Kanalizacji „Wod-Kan”, organizowane przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Impreza potrwa do 18 maja.

Nie żyje bydgoska radna Grażyna Kufel

Wojciech Bielawa | 16 maj 2017 We wtorek rano (16 maja), zmarła Grażyna Kufel, radna Rady Miasta Bydgoszczy, aktywna społeczniczka z osiedla Błonie. Od kilku lata zmagała się z chorobą nowotworową. Miesiąc temu skończyła 63 lata.

Mieszkańcy Brzozy bawili się na Festynie Maryjnym [ZDJĘCIA]

Magdalena Gill | 15 maj 2017 Były strzały z łuku, turniej piłki plażowej, zawody dla par i dla rodzin, przeciąganie liny i czytanie Pisma św. Kilkaset osób wzięło udział w Festynie Maryjnym, który w niedzielę popołudniu odbywał się przy kościele w Brzozie.

Nowy budynek sądu okręgowego wychodzi spod ziemi

Wojciech Bielawa | 15 maj 2017 Przy ulicy Nowy Rynek powstaje reprezentacyjny gmach Sądu Okręgowego. Niebawem zakończy się budowa dwupoziomowego, podziemnego parkingu. Cały obiekt będzie gotowy jesienią przyszłego roku.

Wreszcie możemy normalniej żyć

Redakcja | 13 maj 2017 – Dzięki programowi 500+ stanęliśmy na nogi, ale pomoc państwa dla rodzin powinna być dużo szersza i nie ograniczać się tylko do pieniędzy – uważa bydgoszczanka Sylwia Kluz, matka ośmiorga dzieci.

Ludzie mają prawo oczekiwać wsparcia

Wojciech Bielawa | 13 maj 2017 – Program 500+ nie może zostać wyrzucony do kosza. Trzeba go tylko poprawiać. Widać wyraźnie korzyści jego wprowadzenia. Poziom nierówności i ubóstwa wyraźnie spadł – mówi prof. Krzysztof Piątek, socjolog z UMK w Toruniu.

Bydgoszcz otwiera się na gospel

Marta Kocoń | 13 maj 2017 – Gospel to żywa, śpiewana Ewangelia – mówi Zuzanna Pradela prowadząca w Bydgoszczy Gospelowe Warsztaty Uwielbienia. W ten weekend klub Altruist pod bazyliką znów napełni się radosnym śpiewem.

Najważniejsze przesłanie Fatimy to wezwanie do pokuty

Michał Jędryka | 13 maj 2017 - Trzeba powiedzieć o pewnym dramacie ludzi, którzy przystępują do Komunii świętej, a później idą w marszu za aborcją, za eutanazją, za tymi wszystkimi ruchami gejowskimi, za in vitro… Niestety, to znak, jak bardzo zafałszowane są nasze sumienia – mówi biskup Jan Tyrawa w rozmowie z Michałem Jędryką.