Wydarzenia 20 mar 2019 | Redaktor
 Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał

fot. ZUS

II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze województwo w finale będą reprezentować uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych w piątek (15 marca) sprawdzali swoją wiedzę w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z naszego województwa udział wzięły 23 szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z 25. pytaniami wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej. Aby przejść do finału należało zdobyć, co najmniej 22 na 25 punktów. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 30 minut.

W naszym regionie drugi rok z rzędu największą wiedzą wykazały się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie Aleksandra Kempa, Weronika Skwierczyńska oraz Weronika Lenczkiewicz.

Drugie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Medycznych, VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy: Tymon Kisielewski, Emilia Hamerska-Lengas i Zuzanna Zielińska.

Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni w składzie: Tomasz Wiejaczka, Angelika Michalak oraz Zuzanna Wiejaczka.

Za udział w półfinale olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz drobne upominki,
a trzy pierwsze miejsca prezenty w postaci nagród rzeczowych. Zwycięski skład już za miesiąc powalczy w finale o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie. Finał olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie.

Źródło: ZUS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor