Konsultacje społeczne nadają się do śmieci

Wojciech Bielawa | 9 cze 2017 Burza w mieście po ogłoszeniu przez ratusz planowanych podwyżek opłat za wywóz śmieci. Nieporozumieniem są też konsultacje społeczne. Mieszkańcy o niczym nie wiedzą, a rady osiedli informowane są na ostatnią chwilę.

Szkoła na Siernieczku przejdzie generalny remont

Redaktor | 8 cze 2017 Ratusz ogłosił przetarg na prace budowlane w Zespole Szkół nr 17 na Siernieczku. W budynku zostanie wymieniona stolarka, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Gmach zostanie także ocieplony i odmalowany.

Kto złoży swój autograf na Długiej?

Redaktor | 8 cze 2017 Do 18 sierpnia składać można propozycje osób, które złożą swoje podpisy w ramach tegorocznej edycji „Bydgoskich Autografów. Zgłoszony kandydat musi być osobą żyjącą oraz szczególnie zasłużoną dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, Europie i w świecie.

Ratusz planuje setki nowych miejsc parkingowych przy Grudziądzkiej

Wojciech Bielawa | 6 cze 2017 Miasto zamierza zbudować w sąsiedztwie Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej wielopoziomowy parking na 650 samochodów. Do końca roku ma być gotowa niezbędna dokumentacja. Wtedy miasto rozpisze przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu.

Wojewoda ponagla samorządy w sprawie dekomunizacji

Wojciech Bielawa | 6 cze 2017 Lniano w powiecie świeckim i Choceń w powiecie włocławskim to pierwsze gminy w województwie, które zdekomunizowały nazwy ulic. Wojewoda przypomina pozostałym samorządom, że na wykonanie ustawy dekomunizacyjnej mają czas do 2 września tego roku.

Pociąg papieski łączy województwo

Redaktor | 5 cze 2017 Z okazji trwającego Święta Województwa od dziś do środy (5-7 czerwca), jako regularny skład, pomiędzy Bydgoszczą, Toruniem i Włocławkiem będzie kursować specjalny pociąg papieski. Na stacjach Bydgoszcz Główna i Toruń Główny będzie on otwarty dla zwiedzających.

Posprzątajmy Puszczę Bydgoską

Redaktor | 5 cze 2017 10 czerwca odbędzie się wielkie sprzątanie Puszczy Bydgoskiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których Bydgoszcz i jej otoczenie jest ważne.