Wydarzenia 11 kwi 2019 | Redaktor
 Pesa dostarczy kolejne tramwaje do Kijowa

Zajezdnia trwamwajowa w Kijowie/fot. Pesa

Umowa pomiędzy PESA Bydgoszcz SA a Kijevpastrans zakłada dostawę kolejnych 10 tramwajów typu Fokstrot, które od poprzednich różnić się będą możliwością jazdy wielokrotnej. Pozwoli to zarówno na przewóz większej liczby pasażerów w szczycie, jak i wykorzystanie pojazdów niezależnie przy mniejszych potokach pasażerskich. Pierwsze tramwaje trafią do Kijowa jeszcze w tym roku.

Umowa została podpisana w czwartek (4 kwietnia).

Pesa dostarczyła do tej pory do Kijowa 47 pojazdów, które są bardzo dobrze oceniane przez pasażerów, co wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach podkreślał Mer Witalij Kliczko.„ Pozytywne oceny eksploatowanych w Kijowie pojazdów spowodowały zainteresowanie tramwajami Pesa z innych ukraińskich miast. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy, ale za wcześnie by mówić o szczegółach – podkreśla Dariusz Skotnicki, Dyrektor Sprzedaży  Rynku Wschodniego Pesa.

W bydgoskiej fabryce Pesa trwa w tej chwili produkcja 6-członowych spalinowych pojazdów typu 760M zamówionych przez Koleje Białoruskie. Pierwsze pojazdy wyjadą na Białoruś w maju. Zakupem pojazdów tego typu, w wersjach dedykowanych przewozom podmiejskim i  z opcją klasy biznes, zainteresowane są również inne koleje.  Zwiększanie aktywności na tych rynkach, na których już obecne są pojazdy Pesy, to jeden z kluczowych elementów nowej strategii spółki.

Źródło i fot: PESA Bydgoszcz SA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor