Piesi giną na bydgoskich ulicach

Magdalena Liczkowska | 25 kwi 2017 Nakielska, Fordońska, Focha, Jagiellońska – na głównych ulicach Bydgoszczy najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Giną zazwyczaj dzieci i osoby starsze

Bogdan Dzakanowski: Nie mogę siedzieć cicho

Wojciech Bielawa | 24 kwi 2017 - Kiedyś w Radzie Miasta spieraliśmy się merytorycznie. Można było dojść do konsensusu. Dziś większość radnych nie czyta nawet uchwał. Jest jeden, który głosuje, a reszta podnosi ręce za nim. Dla mnie to nienormalne – mówi radny Bogdan Dzakanowski.

Bezradna rada w cieniu prezydenta

Wojciech Bielawa | 22 kwi 2017 Czym zajmuje się bydgoska Rada Miasta? Radni PO i SLD realizują polecenia prezydenta Rafała Bruskiego, a PiS i samotny jeździec Bogdan Dzakanowski torpedują inicjatywy koalicji.

Bydgoszcz włączyła się do rowerowej rywalizacji

Redaktor | 21 kwi 2017 Bydgoszcz po raz drugi zgłosiła swój udział w European Cycling Challenge 2017. W tym roku wraz gminami i powiatami należącymi do Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz chcemy wywalczyć podium.

Targi Travel and Taste z turystycznym rozmachem

Redaktor | 20 kwi 2017 Druga już edycja targów „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” była okazją do zaprezentowania szerokiej oferty turystycznej w regionie. Przez trzy dni można było zapoznać się z propozycjami atrakcyjnego wypoczynku, połączonego z kulinariami.

Rafał Piasecki zrzekł się mandatu radnego

Wojciech Bielawa | 20 kwi 2017 W czwartek Rafał Piasecki zrzekł się mandatu radnego Rady Miasta. Jego miejsce w radzie zajmie prawdopodobnie Jan Gaul, który w wyborach w okręgu nr 4 na liście PiS uzyskał trzeci wynik.

Kto zbuduje basen na Kapuściskach?

Wojciech Bielawa | 20 kwi 2017 Urząd Miasta rozpisał przetarg na budowę basenu przy ul. Szarych Szeregów. Oprócz głównego toru w skład wodnego kompleksu wejdą m.in. jacuzzi, zjeżdżalnia rurowa, sauny, siłownia i sala fitness.

Bydgoszcz będzie coraz wyższa [WIZUALIZACJE]

Magdalena Liczkowska | 20 kwi 2017 Jeden już stoi. Kolejne w budowie. Bydgoskie wieżowce, bo o nich mowa, zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. 45, 55, a nawet 65 metrów – tyle będą mierzyć kolejne budynki, których bryły odmienią wygląd miasta