TehoFest 2017: 15 obiektów pełnych atrakcji i koncert grupy Karbido

Magdalena Liczkowska | 4 wrz 2017 Zwiedzanie wystaw z przewodnikami, warsztaty, plener malarski i koncert grupy Karbido to tylko niektóre elementy bogatego programu tegorocznego TehoFestu. Trzecia edycja imprezy łączącej atrakcje piętnastu obiektów znajdujących się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynie pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”.

Pożegnanie lata w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Redaktor | 4 wrz 2017 Margaret oraz chór Sound’n’Grace byli głównymi gwiazdami „Pożegnania lata” w Myślęcinku. W tym roku impreza została połączona z „Babim latem”.

Warto być ratownikiem medycznym

Magdalena Liczkowska | 2 wrz 2017 – Zazwyczaj nie jesteśmy nawet w stanie rozpoznać osoby, której wcześniej pomagaliśmy. Widzimy ją po wypadku, całą zakrwawioną, posiniaczoną, a wraca do nas uśmiechnięta, z kwiatami, czekoladkami i mówi: „dziękuje, uratowaliście mi państwo życie” – opowiada Magdalena Michułka-Kuraś, ratownik medyczny z Grupy Ratownictwa PCK, która przeprowadzi pokaz pierwszej pomocy...

Sąd umarza postępowanie. Dzakanowski niewinny

Andrzej Pawełczak | 1 wrz 2017 Sąd Rejonowy w Bydgoszczy umorzył w piątek (1 września) postępowanie przeciwko Bogdanowi Dzakanowskiemu w sprawie wezwania policji, by ta zbadała trzeźwość prezydenta Rafała Bruskiego.

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy nie będzie

Andrzej Pawełczak | 1 wrz 2017 - Zmienimy prezydenta nieco później – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Paweł Skutecki (Kukiz’15), pełnomocnik akcji „Bruski musi odejść”. Komitetowi referendalnemu udało się zebrać, jak stwierdził, około 25 tysięcy podpisów. Aby referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy doszło do skutku, potrzeba było około 30 tysięcy.

Jamal zagra podczas sobotniej „Kolacji na Wyspie”

Redaktor | 1 wrz 2017 Już jutro (2 września) na Wyspie Młyńskiej odbędzie się trzecia impreza z cyklu „Kolacja na Wyspie”. Na zakończenie wakacji najmłodsi powalczą o przybory szkolne, starsi – o samochód na weekend. Gwiazdą wieczoru będzie Jamal.

Koncertowe pożegnanie wakacji [PRZEWODNIK NA WEEKEND]

Redaktor | 1 wrz 2017 To już ostatni weekend wakacji. Warto go jednak spędzić w mieście, bo program imprez jest niezwykle bogaty. Można się także wybrać do Strzelec Dolnych na XVII już Święto Śliwki. Oto, co się będzie działo.

Pierwszy nowy swing wkrótce wyjedzie na trasę

Redaktor | 1 wrz 2017 W zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej jest już pierwszy z 18 zamówionych przez miasto nowoczesnych swingów. Jeszcze we wrześniu wyjedzie na trasę. Podpisana została też umowa na zakup 10 przegubowych autobusów marki Mercedes.