„Bajkowa Bydgoszcz” dla dzieci i rodziców

Magdalena Liczkowska | 4 cze 2017 Na Wyspie Młyńskiej już po raz piąty odbył się plenerowy piknik organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i fundację „Rozwój UTP”. Twórcy „Bajkowej Bydgoszczy” zaprosili do wspólnej zabawy wszystkich bydgoszczan, a w szczególności rodziny z dziećmi, bo to właśnie dla najmłodszych przygotowano najwięcej atrakcji.

Dzień Dziecka w parafii Świętej Trójcy

Redaktor | 4 cze 2017 Wspólna zabawa, pokazy taneczne i strzelanie z łuku to tylko niektóre z atrakcji dzisiejszej imprezy z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej przez parafię Świętej Trójcy.

Stary Fordon świętuje

Redaktor | 3 cze 2017 Święto Starego Fordonu trwa. W tym roku oprócz festynu, jarmarku i inscenizacji historycznych organizatorzy przygotowali coś specjalnego. Do Fordonu zawitają gwiazdy – już dziś o 21.00 koncert Stachursky'ego z zespołem, a jutro występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Lekarze rodzinni świętują i szkolą się w Operze Nova

Redaktor | 3 cze 2017 Do jutra potrwa XIX Konferencja Lekarzy Rodzinnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Medycy z regionu świętują w Operze Nova 25 lat medycyny rodzinnej w Polsce i wymieniają się doświadczeniem na polu swojej specjalizacji.

Budowa kolejnego odcinka S5 staje się faktem

Wojciech Bielawa | 2 cze 2017 Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinka S5 z Aleksandrowa do Tryszczyna, stanowiącego część przyszłej obwodnicy Bydgoszczy.

Dariusz W.: Jestem niewinny, to żona pobiła Oliwkę!

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 W czwartek (1 czerwca) przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Dariusza W. Śledczy zarzucają mu, że 27 października 2016 roku dotkliwie pobił swoją 4-miesięczną córkę Oliwię. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny i odpowiedzialność zrzuca na matkę dziecka.

W oczekiwaniu na obwodnicę

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 Bydgoszcz jest największym polskim miastem, które wciąż nie doczekało się obwodnicy. Sytuacja ulegnie diametralnej zmianie dopiero za 2,5 roku, kiedy do użytku zostanie oddana ekspresowa „piątka”.

Bydgoska opowieść znad rzeki

Magdalena Gill | 1 cze 2017 Jak rzeka wpłynęła na Bydgoszcz i mieszkających tu ludzi pokaże wystawa, przygotowana przez Muzeum Okręgowe na Wyspie Młyńskiej, w ramach wojewódzkiego projektu „Miasto – Ludzie – Rzeka”.