Kolejne bydgoskie skarby. W MOB odkryto malowidła

Redaktor | 22 cze 2018 Pod koniec 2017 roku rozpoczął się remont konserwatorski i rozbudowa budynku Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Gdańskiej 4. W czasie prac niespodziewanie odkryto na ścianach malowidła figuratywne z XVII wieku.

Szpital Dziecięcy symbolicznie otwarty. Koniec modernizacji

Redaktor | 21 cze 2018 Spełniły się marzenia naszej społeczności o powstaniu szpitala na miarę XXI wieku – mówił Edward Hartwich, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Dzisiaj (21 czerwca) mali pacjenci symbolicznie otworzyli placówkę przecięciem wstęgi.

Najnowszy „Tygodnik Bydgoski” już dostępny!

Redaktor | 21 cze 2018 W najnowszym numerze przeczytacie m.in. o Ustawie 2.0 - to szansa czy zagrożenie dla bydgoskich uczelni? Ponadto wywiad z Anną Mackiewicz, harmonogram letnich imprez i historia niezwykłego małżeństwa solistów Opery Nova. Sprawdź, co więcej!

Trzy nowe podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów

Redaktor | 20 cze 2018 Kapituła Honorowa „Bydgoskich Autografów” wybrała kolejne osoby zasłużone dla Bydgoszczy, których podpis pojawi się na ul. Długiej. Do 36 sygnatur dołączą trzy nowe.

Przysiądź na ławce i naładuj smartfona

Redaktor | 20 cze 2018 W czasie, gdy my się relaksujemy, nasz telefon lub inne urządzenie może się ładować i to dzięki słońcu. W Bydgoszczy stanęła pierwsza ławka solarna. Koszt to 9,5 tysiąca złotych.

Uczniowie śladami Marszałka na Litwie

Redaktor | 19 cze 2018 Wczoraj (18 czerwca) w ratuszu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 podsumowali projekt polsko-litewskiej wymiany. W ubiegłym roku uczniowie z Niemenczyna przyjechali do Bydgoszczy, w tym roku to bydgoszczanie odwiedzili ich. Wspólnie szukali miejsc związanych z Józefem Piłsudskim.