Wydarzenia 10 kwi 2019 | Redaktor
Marsz normalności odpowiedzią na marsz równości. 11 maja oba przejdą ulicami Bydgoszczy

Krzysztof Drozdowski/fot. Anna Kopeć

Środowiska skrajnie lewicowe zapowiedziały na 11 maja tzw. marsz równości, który przemaszeruje przez Bydgoszcz. Honorowym patronatem objął go prezydent Rafał Bruski. Konfederacja zapowiada w tym samym dniu marsz normalności.

Prezydent Bruski wraz z decyzją o objęciu tzw. marszu równości honorowym patronatem wyraził również zgodę na wywieszenie w Bydgoszczy w dniach od 10 do 12 maja tęczowych flag. Jednocześnie odmówił przystrojenia w tęczowe barwy budynków użyteczności publicznej, gdyż „praktyka ta stosowana jest jedynie w wyjątkowych okolicznościach, podczas uroczystości, których organizatorem jest Urząd Miasta Bydgoszczy”.

W piśmie do organizatorów napisał: „Życzę Państwu powodzenia w realizacji majowego przedsięwzięcia, a wszystkim uczestnikom (…) wielu niezapomnianych  wrażeń oraz wspaniałej pogody”.

- Prezydent podejmując taką decyzję pokazuje, że jest prezydentem tylko i wyłącznie wyborców Platformy Obywatelskiej, a nie wszystkich bydgoszczan. Platforma Obywatelska wraz ze swoimi przybudówkami próbuje wprowadzić homopropagandę w całej Polsce. Zdecydowanie się temu przeciwstawiamy – oświadczył na środowej (10 kwietnia) Krzysztof Drozdowski, sekretarz generalny Federacji dla Rzeczpospolitej, która wchodzi w skład Konfederacji  (Korwin, Liroy, Braun, Narodowcy, FdRP). - 11 maja jako Konfederacja przejdziemy ulicami miasta marszem normalności, który ma być kontrmarszem dla marszu równości. Nie zgadzamy się na przesuwanie granicy akceptacji dla różnych wynaturzeń.

Dodał też, że „protestuje przeciwko temu, żeby mniejszości seksualne ze swoimi wynaturzeniami wychodziły na ulicę i wymuszały akceptację na reszcie normalnych mieszkańców”.

Marsz normalności ma przejść inną trasą i w innych godzinach niż marsz równości.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor