Wydarzenia 10 kwi 2019 | Redaktor

Drogowskazy kariery to ogólnopolski projekt edukacyjno-rozwojowy, który jest inicjatywą studencką. Ma na celu przede wszystkim wzbogacenie wiedzy studentów o zapotrzebowanie pracowników na rynku pracy oraz możliwości samorealizacji własnej kariery.

Akcja pomaga w budowaniu ścieżki zawodowej poprzez organizację wykładów tematycznych oraz warsztatów. Wielu studentów po zakończeniu projektu znajduje pracę z wystudiowanej dziedziny. Projekt zrzesza co roku wielu młodych ludzi chcących poznać tajniki przyszłej pracy zawodowej i pracodawców prezentujących ciekawe elementy z zakresu programu nauczania. Kilkudniowy cykl szkoleń pozwala nie tylko na techniczne poznanie przyszłej pracy, lecz również na rozwój umiejętności miękkich. Rozwój zawodowy to ważny aspekt w życiu każdego człowieka zwłaszcza na początku kariery, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę i możliwości o nowe doświadczenia. Podczas warsztatów studenci mogą zetknąć się z prawdziwymi specjalistami w określonych dziedzinach działalności i znaleźć pomysł na siebie i swoją przyszłość. Tegoroczna edycja odbywa się w sześciu regionach na 13 uczelniach Polski, co czyni nasz uniwersytet wyjątkowym, a udział w zajęciach atrakcyjny. Studenci po udziale w cyklu warsztatów zwiększą konkurencyjność na rynku pracy.

Harmonogram:

Czwartek 11 kwietnia 2019 r.

9:00-10:00 FlexHR „Rozmowa o pracę – poradniki do kosza"

10:00-12:00 Intel „Ta prezentacja korzysta z plików cookies w celu - jak zjeść ciastko i mieć ciastko"

12:00-14:00 Atos „Wszystko co musisz wiedzieć o rekrutacji, ścieżka Kariery na przykładzie absolwenta Technikum Ekonomicznego i absolwenta UTP, sieci komputerowe, praktyka i zastosowanie w biznesie"

10:00-14:00- FlexHR Doradztwo zawodowe—do dyspozycji studentów będą doradcy zawodowi, którzy postarają się odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące pracy i przeanalizują wasze CV

Doradztwo zawodowe -budynek 2.1 sala 23

Pozostałe firmy – budynek 2. 1 sala A1

Piątek 12 kwietnia 2019 r.

10:00-12:00 GreatCall „Jak rozwinąć kompetencje społeczne"

Budynek 2.1. Aula A1

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor