Bydgoszcz bardziej przyjazna rowerzystom

Magdalena Liczkowska | 29 kwi 2017 – Czasem to rowerzysta wydaje na siebie wyrok – mówi Sebastian Nowak ze Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. W rozmowie z Magdaleną Liczkowską opowiada o rowerowych grzechach bydgoszczan i o pomysłach na poprawę bezpieczeństwa. 

Gdzie się bawić w majówkę?

Magdalena Liczkowska | 29 kwi 2017 Majówka w mieście nie musi być nudna! Tym bardziej, że w Bydgoszczy powstaje coraz więcej miejsc do zabawy dla całych rodzin.

Weź rodzinę na Wielkie BydgoszczGranie

Marta Kocoń | 29 kwi 2017 „Wsiąść do pociągu”, chińczyk i klasy – festyn gier planszowych i podwórkowych Wielkie BydgoszczGranie trwa w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG. Studenci chcą przypomnieć bydgoszczanom, że bez Internetu też można się świetnie bawić.

W maju kajaki i rowery wracają na Brdę

Redakcja | 28 kwi 2017 W majówkę Przystań Bydgoszcz otwiera sezon turystyczny. Od 1 maja do dyspozycji mieszkańców będą kajaki, rowery, a także samochodziki wodne z silnikiem.

Dekomunizacja. Generał „Nil” zastąpi Zygmunta Berlinga?

Wojciech Bielawa | 28 kwi 2017 Głosowanie w sprawie nowych nazw 10 bydgoskich ulic rozpocznie się w piątek (28 kwietnia). Ich patronami mają być m.in.: Kazimierz Deyna, Tadeusz Nalepa, Jeremi Przybora, Leon Barciszewski, Pola Negri, oraz Lechowie: Kaczyński i Wałęsa.,

Blisko 10 milionów na budżet obywatelski

Andrzej Pawełczak | 27 kwi 2017 Dzisiaj (27 kwietnia) rozpoczyna się nowa edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na nowe projekty zgłoszone przez mieszkańców przeznaczona została kwota 9 milionów 858 tysięcy złotych.

Policyjny budynek odzyska blask dzięki unijnemu dofinansowaniu

Redaktor | 27 kwi 2017 Niszczejący gmach dawnego sierocińca przy ul. Chodkiewicza 32 odzyska blask dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ponadstuletni budynek po rewitalizacji będzie służył policjantom z Komendy Miejskiej Policji.

Nagrody tegorocznego Grand PiK przyznane

Redakcja | 27 kwi 2017 50 autorów reportaży, słuchowisk i innych artystycznych form radiowych wzięło udział w tegorocznym konkursie Grand PiK. Jury konkursu oceniło w sumie 27 utworów.