Remont ulic Zamczysko i Żmudzkiej [AKTUALIZACJA]

Redaktor | 5 lip 2018 W przyszłym tygodniu zaczyna się remont ulicy Zamczysko na odcinku Armii Krajowej - Pod Skarpą. Zyska nową nawierzchnię, drogowcy dobudują też pobocze. Ulica zostanie zamknięta w najbliższą środę (11 lipca).

Internet nie taki straszny. Będą darmowe szkolenia w gminach

Redaktor | 5 lip 2018 Każda z gmin w województwie kujawsko-pomorskim może otrzymać do 150 tys. złotych na organizację darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców, w tym zakup sprzętu komputerowego. Projekt jest całkowicie finansowany z funduszy europejskich i nie wymaga od samorządów wkładu własnego.

Wiosną pojedzie więcej nowych autobusów

Redaktor | 5 lip 2018 Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przygotowują się do zakupu kilkunastu nowych pojazdów. Autobusy zgodnie z nowymi standardami będą wyposażone m.in. w klimatyzację i bezprzewodowy Internet.

Tysiące ludzkich szczątków w parku Witosa

Redaktor | 4 lip 2018 Będzie zmiana koncepcji zagospodarowania parku im. W. Witosa – zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski. Badania archeologiczne wykazały, że na terenie po byłym cmentarzu ewangelickim mogą ciągle znajdować się szczątki kilkudziesięciu tysięcy osób.

Zmarł Wacław Rubka

Redaktor | 4 lip 2018 „Pełni bólu zawiadamiamy, że dnia 4 lipca 2018 r. odszedł nasz Tata, Mąż, Dziadek - śp. Wacław Rubka. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie” - poinformowała Rodzina.

Naprawiają błąd. Tym razem puzzle układają prawidłowo

Redaktor | 4 lip 2018 Na osiedlu Leśnym trwa remont i nie obyło się bez wpadek. Jak pisaliśmy wczoraj (3 lipca), płytki dotykowe, które mają ułatwiać niewidomym poruszanie się, zostały ułożone w przypadkowy sposób. Miło nam donieść, że już dzisiaj wykonawca naprawia swój błąd.

Maturzyści odebrali wyniki. Jak im poszło?

Redaktor | 4 lip 2018 Wczoraj (3 lipca) uczniowie poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W całej Polsce zdało tylko 79,7 proc. abiturientów - co piątej osobie nie powiodło się na egzaminie. Jak poszło uczniom z naszego regionu?

Bunkier na budowie trasy S5. Tym razem w Osówcu

Redaktor | 3 lip 2018 W Osówcu pod Bydgoszczą budowniczowie trasy S5 natrafili na kolejny bunkier z czasów II wojny światowej. - Przedmoście Bydgoskie, polska linia obrony z 1939 roku - pisze na Twitterze Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy .

Astoria do poprawki? Zdecydują radni

Redaktor | 3 lip 2018 Prezydent ogłosił, że na kolejnej sesji Rady Miasta zapyta radnych o ich opinię w sprawie zwiększenia liczby miejsc na budowanym 50-metrowym basenie na Astorii – poinformował na Facebooku wiceprzewodniczący rady Jan Szopiński.

Puzzle zamiast pomocy dla niewidomych. Partactwo na Leśnym

Redaktor | 3 lip 2018 Różnego rodzaju oznaczenia dla niewidomych i słabowidzących mają ułatwiać im poruszanie się po mieście. Jednak kluczem jest, aby były prawidłowo rozmieszczone. To zadanie przerosło ekipę budowlaną na osiedlu Leśnym. Jej błąd może kogoś kosztować zdrowie lub życie.