Sicienko stowarzyszeniami słynie...

Redaktor | 25 cze 2017 … tak w każdym razie twierdzi wójt gminy Jan Wach, który pospołu z kilkoma miejscowymi stowarzyszeniami i instytucjami pozarządowymi zorganizował Majowy Piknik „Postaw na rodzinę”.

Niepełnosprawni ruszyli w miasto i sprawdzali, jak są traktowani

Magdalena Gill | 24 cze 2017 Niepełnosprawni uczniowie ośrodka przy ul. Granicznej wraz z nauczycielkami i rodzicami odwiedzali anonimowo różne miejsca, by sprawdzić, jak traktuje się tam niepełnosprawnych. 51 wybranych przez nich obiektów otrzymało wyjątkowe certyfikaty.

Weekend w mieście. Ster na Bydgoszcz i inne wydarzenia

Redaktor | 23 cze 2017 Parada jednostek pływających, koncerty m.in. Cugowskich, Adama Sztaby, Justyny Steczkowskiej i Kuby Badacha, wyścig smoczych łodzi, rejsy i teatry uliczne to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Steru na Bydgoszcz. Zobaczcie, co jeszcze będzie się działo w weekend!

Dziennikarze i politycy zagrają w piłkę, a dzieci pojadą na wakacje

Redaktor | 22 cze 2017 W niedzielę na stadionie przy ul. Słowańskiej odbędzie się charytatywny mecz pomiędzy dziennikarzami a politykami. Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy. Dzięki zebranym środkom wychowankowie Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych pojadą na wymarzone wakacje.

Święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Redaktor | 22 cze 2017 Wręczeniem nagród studentom zakończyło się święto Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. W jego ramach odbyło się również uroczyste posiedzenie senatu uczelni, podczas którego wyróżniono zasłużonych pracowników naukowych UTP.

Po roku ciszy wraca temat Uniwersytetu Medycznego

Wojciech Bielawa | 22 cze 2017 Szanse na powołanie w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego są równe zeru. Przeciwni temu są bowiem ministrowie zdrowia oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Projekt ustawy o powołaniu uczelni ponad roku temu utknął w sejmowych komisjach. Posłowie mają się nad nim pochylić w lipcu.

Nowy salon „Fale, Loki, Koki" otwarty na Starym Rynku

Redaktor | 21 cze 2017 Promocje, konkursy, konsultacje mistrzyni świata we fryzjerstwie Joanny Zaremby-Wanczury to tylko niektóre atrakcje czekające na klientów nowo otwartego sklepu przy Starym Rynku 13. W salonie można kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów, akcesoria i sprzęt fryzjerski.

Nowi bydgoscy radni złożyli ślubowanie

Wojciech Bielawa | 21 cze 2017 Alicja Witowska-Araszkiewicz i Jan Gaul dołączyli do grona radnych Rady Miasta. Jan Gaul zastąpił w radzie Rafała Piaseckiego, który zrzekł się mandatu, a Alicja Witowska-Araszkiewicz zmarłą w ubiegłym miesiącu Grażynę Kufel.