Wydarzenia 15 kwi 2019 | Redaktor
Współcześnie o Andrzeju Szwalbe - spotkanie autorskie z Krystyną Starczak-Kozłowską

fot. Anna Kopeć

W ramach „Gospody z kulturą” w czwartek 25 kwietnia w Brzozie będzie można spotkać się z Krystyną Starczak-Kozłowską. Spotkanie autorskie będzie okazją do rozmowy na temat książki „Życie na przełomie. Opowieść o Andrzeju Szwalbe”.

Filharmonia, opera, Galeria Miejska bwa – to wszystko Bydgoszcz zawdzięcza Andrzejowi Szwalbemu. Na bazie licznych rozmów z dyrektorem Filharmonii Pomorskiej Krystyna Starczak-Kozłowska napisała książkę „Życie na przełomie”.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Andrzeja Szwalbego „Dziedzictwo”, po prawie 20 latach powstało drugie, uaktualnione wydanie publikacji. Autorka poszerzyła je o 20 rozmów z kontynuatorami dzieł Szwalbego – m.in. z rektorem Akademii Muzycznej Jerzym Kaszubą i obecnym dyrektorem filharmonii Maciejem Putą. Podzieliła się także rozważaniami na temat popularyzowania idei Szwalbego w bydgoskich szkołach.

Twórczyni książki podkreśla, że to właśnie młodym ludziom chce przybliżyć tę postać - „ żeby [Szwalbe] stał się im bliski w kształtowaniu przez nich charakteru, podejściu do życia. Żeby zobaczyli w nim kogoś, kto może im podpowiedzieć, jak żyć, by nie zmarnować tej jedynej szansy, jaką stawia przed każdym z nas nasze jednostkowe życie...” - mówiła w rozmowie z „Tygodnikiem Bydgoskim”.  

Autorka spotka się z czytelnikami 25 kwietnia w Brzozie przy ulicy Bydgoskiej 44 o godz. 18.30.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor