Wydarzenia 17 kwi 2019 | Redaktor

Według informacji podanej w środę (17 kwietnia) przez „Gazetę Pomorską” „odbyło się spotkanie nauczycieli bydgoskich szkół średnich”, na którym „ustalili, że nie będą uczestniczyć w radach pedagogicznych i tym samym nie przeprowadzać klasyfikacji maturzystów”. Oznaczałoby to, że uczniowie klas będą musieli powtarzać rok nauki.

„Gazeta Pomorska” powłuje się przy tym na informacje krążące na Facebooku. Infomuje też, że redakcja otrzymała list od nauczycieli. Ponieważ ma on charakter otwarty, przytaczamy go w całości:

„My nauczyciele bydgoskich szkół średnich jesteśmy zatroskani sytuacją w jakiej znalazła się polska szkoła.

Martwi nas sposób przeprowadzania państwowych egzaminów gimnazjalnych oraz egzaminów ósmoklasistów. Obawiamy się, że w obecnej sytuacji w takim sam sposób przeprowadzone zostaną jakże ważne egzaminy maturalne.

Dzisiaj wszystko zależy od rządu. Wyrażamy chęć podjęcia merytorycznych negocjacji na tu i teraz, a nie w perspektywie kolejnych lat. Czekamy na konkretne decyzje polskiego rządu, które pozwolą podjąć wszystkim strajkującym nauczycielom ponownie pracę.

Myślimy o naszych uczniach codziennie. Mamy nadzieję, iż rząd umożliwi nam szybki powrót do pracy przy tablicy z naszymi uczniami czekającymi na wznowienie zajęć szkolnych.

Wszystkim Rodzicom i Uczniom bardzo dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!

Strajkujący nauczyciele bydgoskich szkół średnich”.

Z kolei do nauczycieli pracujących, w środę (17 kwietnia) list wystosował kurator oświaty.

„Doznajecie szykan, padacie ofiarą ostracyzmu w pracy” - napisał Marek Gralik. „Za mężne i pokorne znoszenie tych trudów, serdecznie Wam dziękuję. Z pewnością we wdzięcznej pamięci zachowają Was uczniowie i rodzice. W tym niezwykle dramatycznym dla nich czasie, zachowaliście się jak trzeba”.

Tutaj cała treść listu kuratora.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor