Lato w mieście. Co się dzieje w weekend w Bydgoszczy?

Redaktor | 13 lip 2018 Osoby spędzające weekend w mieście nie będą się nudzić. Czeka na nich wiele atrakcji m.in. seans filmowy pod chmurką, maraton zumby oraz koncert zespołu Kraków Street Band. Co jeszcze będzie się działo?

Latos kontra Bruski. Idą łeb w łeb. Ankieta „Młodej Prawicy”

Redaktor | 13 lip 2018 39 proc. poseł Tomasz Latos, 35 proc. Rafał Bruski. Oto wyniki ankiety preferencji wyborczych przeprowadzonej przez przedstawicieli Młodej Prawicy w Bydgoszczy. Przy okazji sondy okazało się, że bydgoszczanie najbardziej pragną otwartego basenu i kąpieliska. Badanie przeprowadzono w czerwcu.

Pół roku od pożaru, kamienica wciąż bez dachu. Świętej Trójcy 3

Joanna Gwizdała | 13 lip 2018 Kamienica jak została przykryta plandeką 25 grudnia ubiegłego roku, tak jest przykryta do tej pory – mówi Michał Januszewski, syn małżeństwa, które w grudniowym pożarze budynku przy ul. Świętej Trójcy 3 straciło dach nad głową. Do tego w nieruchomości zalęgł się ptak jerzyk i do połowy sierpnia nie można zacząć prac. Tymczasem mieszkańcy nadal ... bez własnych domów....

Rób zdjęcia na tle zabytków i wygrywaj. Konkurs KPCK

Redaktor | 12 lip 2018 Fotografowie -amatorzy mają szansę pokazać swoją pasję w konkursie organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wystarczy, że sfotografują jedną osobę lub grupę na tle zabytków w naszym województwie. Czekają nagrody!

Spacer z historią w tle. Nowy szlak leśny w Fordonie

Redaktor | 12 lip 2018 Na osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstał nowy szlak leśny, który ma zachęcać do spacerów oraz biegania. Prezentuje on także historię czterech wsi, które istniały w tym miejscu przed przyłączeniem tych terenów do Bydgoszczy.

Astoria. Można budować

Redaktor | 11 lip 2018 Bydgoscy radni zgodzili się dziś (11 lipca) na zmianę w wieloletniej prognozie finansowej. Tym samym ratusz może rozstrzygnąć przetarg na budowę basenu Astorii, mimo że najniższa oferta była o ok. 12,5 miliona wyższa niż środki planowane na tę inwestycję.

Za letnie ogródki na Starym Rynku zapłacą mniej

Redaktor | 11 lip 2018 Stawka czynszu za letnie ogródki na Starym Rynku od 1 lipca zmniejszyła się o połowę. Z prośbą o  obniżenie opłat na czas prac zwrócili się do prezydenta właściciele punktów gastronomicznych.

40 lat bydgoskiego zoo. Festyn, rabaty i tort

Redaktor | 10 lip 2018 Zwiedzanie zaplecza terrarium, promocje i spotkania z ciekawymi ludźmi – te i inne atrakcje przygotowuje ogród zoologiczny z okazji swoich urodzin. Obchody potrwają prawie dwa tygodnie.