Nowy Tygodnik Bydgoski już w kioskach!

Redakcja | 11 maj 2017 W czwartek 11 maja ukazał się nowy numer Tygodnika Bydgoskiego. Jak zwykle znajdziecie w nim wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Co dla Was przygotowaliśmy?

Nad brzegiem Wisły powstaną 40-metrowe wieżowce?

Wojciech Bielawa | 11 maj 2017 Miejska Pracownia Urbanistyczna zaprezentowała plan zagospodarowania przestrzennego dla bydgoskiego Wyszogrodu. Wzdłuż ulicy Fordońskiej, nad brzegiem Wisły będą mogły stanąć nawet 40-metrowe wieżowce.

Tak będzie wyglądał park Akademicki w Fordonie

Wojciech Bielawa | 9 maj 2017 Fordońskie glinianki czeka metamorfoza. W ramach pierwszego etapu urządzania Parku Akademickiego powstanie m.in. wieża widokowa, alejki i ścieżki rowerowe, a także pomosty. Niezbędny projekt powstanie jeszcze w tym roku.

Ptasia i Pingwinowa z twardą nawierzchnią

Redakcja | 8 maj 2017 Zakończyła się przebudowa pierwszych ulic w ramach programu modernizacji dróg gruntowych. Na Osowej Górze twardą nawierzchnię zyskały Ptasia i Pingwinowa. Inwestycja kosztowała miasto blisko 1,7 miliona złotych.

Platforma będzie bronić programu in vitro

Wojciech Bielawa | 8 maj 2017 Politycy PO krytykują decyzję wojewody, który uchylił w piątek (5 maja) uchwałę bydgoskiej Rady Miasta o refundacji in vitro. Sprawę rozstrzygnie teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Chcą, by św. Jan Paweł II został patronem Polski

Magdalena Gill | 7 maj 2017 Bydgoskie Forum Dialogu i Myśli św. Jana Pawła II jest inicjatorem ogłoszenia polskiego papieża patronem Polski. Wraz z innymi instytucjami z całego kraju rozpoczyna też przygotowania do 100. urodzin świętego.

Śmierć mózgu kończy życie [ROZMOWA]

Magdalena Gill | 6 maj 2017 - Człowiek albo umarł, albo jest w stanie wegetatywnym - to nie jest trudno rozróżnić i nikt nie pobiera tkanek od człowieka, który żyje! Śmierć mózgu można stwierdzić w 100 procentach – podkreśla prof. Władysław Sinkiewicz w rozmowie z Magdaleną Gill.

Uwaga, remont torowiska na Babiej Wsi

Redaktor | 5 maj 2017 Od soboty, 6 maja, rozpoczyna się remont torowiska na Babiej Wsi. W związku z tym tramwaje linii nr 2 i 6 pojadą zmienioną trasą: mostem Pomorskim i ulicą Jagiellońską.