Miasto sportu upada. Ratujmy je!

Wojciech Bielawa | 3 lip 2017 Piłkarski Zawisza na banicji w Potulicach, zadłużona żużlowa Polonia walczy o utrzymanie się w I lidze – w takiej kondycji są najbardziej zasłużone sportowe kluby w mieście. Ratusz nie czuje się odpowiedzialny za upadek bydgoskiego sportu.

Bydgoszcz otwarta na migrantów. Bruski podpisał deklarację

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 Prezydent Rafał Bruski oraz 10 innych włodarzy największych polskich miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich, podpisali deklarację o współdziałaniu w obszarze migracji wewnętrznych i zewnętrznych. Wyłamał się jedynie prezydent Katowic. - To zadanie przede wszystkim administracji rządowej, a nie samorządu terytorialnego – tłumaczy Marcin Krupa.

Nie ma bankowości bez zaufania, a zaufania bez etyki [WYWIAD]

Michał Jędryka | 2 lip 2017 – Bank Pocztowy wraz z pocztą działa w środowiskach małych miast i na wsi, gdzie wszyscy wszystkich znają. Nasza bankowość z natury ma szansę być bardziej etyczna, bo jest oparta na takich właśnie bezpośrednich reakcjach – mówi prezes Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki w rozmowie z Michałem Jędryką.

Rektorzy tłumaczą, czemu bydgoskie uniwersytety się nie połączą

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 UKW to najgorszy uniwersytet w Polsce – wynika z najnowszego rankingu „Perspektyw”. UTP zajmuje 17. miejsce wśród 21 uczelni technicznych w kraju. Czy receptą na bolączki bydgoskich uczelni byłoby ich połączenie? Rektorzy nie chcą o tym słyszeć.

W Koronowie zmienią nazwy ulic

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 W związku z ustawą dekomunizacyjną, w Koronowie przewidziano zmianę nazw ulic: Krasickiego, Kasprzaka, Nowotki, Sawickiej, Zawadzkiego oraz placu Zwycięstwa.

W Paterku stare jelcze, ikarusy i sany dostają drugie życie

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 – Nie chodzi o to, aby stare autobusy stały w muzeum i można było je tylko oglądać, ale by jeździły i były w ruchu – mówi Artur Lemański, właściciel Muzeum Komunikacji w podbydgoskim Paterku w powiecie nakielskim.

Wspólne projekty naukowo-badawcze UKW i IPN

Redaktor | 30 cze 2017 6 lipca podpisane zostanie porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Dokument podpiszą rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Bydgoskie Impresje Muzyczne rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 cze 2017 Od czwartku, 29 czerwca, trwają czterdzieste Bydgoskie Impresje Muzyczne. Rozpoczęły się od barwnej parady uczestników. Młodzi artyści przeszli sprzed Pałacu Młodzieży na plac Teatralny, gdzie klucze do bram miasta wręczył im prezydent Rafał Bruski.

Weekend w Bydgoszczy [PRZEWODNIK]

Redaktor | 30 cze 2017 Gdzie warto wybrać się w weekend? Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie wolnego czasu, podpowiadamy, na które wydarzenia w mieście warto zwrócić uwagę.

Komisja zbada, gdzie mieszka radny

Wojciech Bielawa | 30 cze 2017 Radni PO i SLD nie chcieli zespołu, który zweryfikowałby, czy bydgoscy rajcy, z Jakubem Mendrym na czele, mieszkają na terenie miasta. Doraźną komisję zamierza jednak powołać przewodniczący RM.

W lipcu rozpocznie się rewitalizacja Cieszkowskiego

Redaktor | 30 cze 2017 Rozstrzygnięty został przetarg na rewitalizację ul. Cieszkowskiego. Wykonawcą robót będzie firma Polskie Surowce Skalne. Inwestycja kosztować będzie 2,5 miliona złotych. Prace mają się rozpocząć już w lipcu.