Referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy nie będzie

Andrzej Pawełczak | 1 wrz 2017 - Zmienimy prezydenta nieco później – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Paweł Skutecki (Kukiz’15), pełnomocnik akcji „Bruski musi odejść”. Komitetowi referendalnemu udało się zebrać, jak stwierdził, około 25 tysięcy podpisów. Aby referendum w sprawie odwołania prezydenta Bydgoszczy doszło do skutku, potrzeba było około 30 tysięcy.

Jamal zagra podczas sobotniej „Kolacji na Wyspie”

Redaktor | 1 wrz 2017 Już jutro (2 września) na Wyspie Młyńskiej odbędzie się trzecia impreza z cyklu „Kolacja na Wyspie”. Na zakończenie wakacji najmłodsi powalczą o przybory szkolne, starsi – o samochód na weekend. Gwiazdą wieczoru będzie Jamal.

Koncertowe pożegnanie wakacji [PRZEWODNIK NA WEEKEND]

Redaktor | 1 wrz 2017 To już ostatni weekend wakacji. Warto go jednak spędzić w mieście, bo program imprez jest niezwykle bogaty. Można się także wybrać do Strzelec Dolnych na XVII już Święto Śliwki. Oto, co się będzie działo.

Pierwszy nowy swing wkrótce wyjedzie na trasę

Redaktor | 1 wrz 2017 W zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej jest już pierwszy z 18 zamówionych przez miasto nowoczesnych swingów. Jeszcze we wrześniu wyjedzie na trasę. Podpisana została też umowa na zakup 10 przegubowych autobusów marki Mercedes.

Nowy numer Tygodnika Bydgoskiego już w sprzedaży

Redaktor | 31 sie 2017 W czwartek do kiosków trafił 29 numer Tygodnika Bydgoskiego. Z okładki spogląda Klaudia Szutenberg – miss Tygodnika, która zaprasza na sobotnią „Kolację na Wyspie” i koncert zespołu Jamal. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Was?

KPEC zbuduje pięć elektrociepłowni gazowych

Andrzej Pawełczak | 30 sie 2017 Ponad 14 milionów złotych dotacji otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej KPEC na wybudowanie pięciu elektrociepłowni gazowych na obszarze Metropolii Bydgoszcz.

Wiadomo, kto złoży swoje autografy na Długiej

Redaktor | 30 sie 2017 Artysta fotografik Jerzy Riegel, wioślarski duet mistrzyń olimpijskich Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski – to laureaci tegorocznej edycji Bydgoskich Autografów.

Bydgoska delegatura ABW do likwidacji

Wojciech Bielawa | 30 sie 2017 15 września w Bydgoszczy, a także w dziewięciu innych miastach Polski zostaną zlikwidowane delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Bydgoszczanie niezbyt zainteresowani dekomunizacją

Redaktor | 29 sie 2017 Urząd Miasta ogłosił we wtorek wyniki konsultacji społecznych w sprawie dekomunizacji ulic. Mieszkańcy poparli zmianę nazwy ulicy Zygmunta Berlinga na Studencką. Innych zmian nie zaakceptowali.

Antoni Tokarczuk opowie o swoim flircie z historią

Wojciech Bielawa | 29 sie 2017 W czwartek o godz. 17 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie autorskie z Antonim Tokarczukiem. Autor będzie promował swoją książkę „Mój czas. Flirty z historią” wydaną przez IPN.