Wydarzenia 26 kwi 2019 | Redaktor
Inauguracja sezonu turystycznego w regionie - weekendy pełne atrakcji

W Biskupinie od 1 do 5 maja będzie trwać Archeologiczna Wiosna: na zwiedzających czekają pokazy, warsztaty i... średniowieczne bitwy/fot. Pixabay

W sobotę (27 kwietnia) rozpoczyna się turystyczny MegaWeekend. Blisko 100 wydarzeń w 31 miejscowościach naszego regionu, m.in. rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, zwiedzanie muzeum i degustacje lokalnych przysmaków.

W programie turystycznego MegaWeekendu znalazły się m.in. spacery z przewodnikami i warsztaty w parkach krajobrazowych, imprezy plenerowe w Wenecji, Bydgoszczy, Toruniu i Biskupinie, imprezy sportowe w Sypniewie, w Żninie, Koronowie i Grudziądzu, spacery połączone ze zwiedzaniem zabytków Chełmna, inauguracja Zielonego Targu w Tleniu, jarmarki: Natura w Polednie, Floriański w Żninie oraz Kazimierzowski – w Kowalu, koncerty w Ciechocinku, Brodnicy i Lubostroniu. Nie zabraknie też wydarzeń patriotycznych związanych z obchodami Święta Flagi Państwowej oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Atrakcje turystyczne województwa będa promowane  jako „Konstelacje dobrych miejsc". Pełna lista atrakcji tutajInauguracja sezonu turystycznego 2019 odbędzie się między 27 kwietnia a 5 maja. 

Do prezentacji ofert wypoczynku i rekreacji podczas długiego majowego weekendu kolejny raz dołączyli partnerzy samorządowi i organizacje pozarządowe z całego regionu. Kampania realizowana jest w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” współfinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

 

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor