Wydarzenia 25 kwi 2019 | mk
Elektryczne skutery blinkee.city już parkują przed Focusem

fot. Anna Kopeć

Od 1 maja będzie można wypożyczyć jeden z 35 skuterów elektrycznych blinkee.city. Ekologiczne maszyny na razie czekają na amatorów jazdy przed centrum handlowym Focus.

Koszt wynajmu to 69 groszy za minutę jazdy (59 groszy dla studentów). Jak tłumaczy Małgorzata Grzegolec z biura prasowego blinkee.city, skutery nie będą miały żadnego dedykowanego parkingu ani stacji, mogą być pozostawiane w dowolnym – dozwolonym prawem – miejscu w obszarze świadczenia usługi, skąd rozpocznie jazdę kolejny użytkownik.

Skuter mogą wypożyczyć tylko osoby pełnoletnie. Wynajem odbywa się za pośrednictwem aplikacji – po zarejstrowaniu się należy przesłać skan dokumentu uprawniającego do jazdy (co najmniej kategorii AM). Na weryfikację konta fima na 24 godziny.

fot. Anna Kopeć

Po weryfikacji znajdziemy w aplikacji najbliższe dostępne skutery, wybrany rezerwujemy. Rezerwacja trwa 15 minut: w tym czasie musimy dotrzeć do maszyny, a następnie odblokować ją w aplikacji. W kufrze znajdują się kask i nakładka higieniczna.

Po zakończeniu jazdy można pozostawić skuter w dowolnym miejscu parkingowym w obszarze objętym siecią blinkee.city. Po odłożeniu kasku do schowka, kończymy korzystanie w aplikacji.

Na skuterze mogą jechać dwie osoby – z myślą o tym w kufrze znajdują się dwa kaski. Koszt postoju to 9 gr za minutę. Za całodzienne wypożyczenie skutera nie zapłacimy więcej niż 89 złotych – określa to limit.

Od tego sezonu w aplikacji możliwe jest także śledzene historii przejadów i opłat. Usługa w Bydgoszczy będzie dostępna od 1 maja. EDIT: Podczas konferencji prasowej lokalny partner blinkee.city zapowiedział, że usługa będzie dostępna już od 29 kwietnia. Więcej czytaj tutaj

fot. Anna Kopeć

 

mk Autor