Wydarzenia 25 kwi 2019 | Redaktor
,,Prześlij kartkę Bakcylowi” - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

fot. Pixabay

Z okazji zbliżającego się X Bydgoskiego Festiwalu Nauki Uniwersytet Kazimierza Wielkiego organizuje konkurs plastyczny z nagrodami. Chce świętować 10. urodziny festiwalowej maskotki - Doktora Bakcyla i zachęca najmłodszych do przesyłania mu życzeń.

Konkurs odbywa się w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki (22 -26 maja). Jubileuszowa, dziesiąta edycja jest okazją do świętowania i przekazywania życzeń w różnych formach. Organizatorom zależy na podtrzymaniu powoli zanikającej tradycji przesyłania tradycyjnych kartek urodzinowych, przy jednoczesnym rozbudzeniu dziecięcej wyobraźni, rozwoju inwencji twórczej i wrażliwości estetycznej.

 W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym (od 3-15 lat), których prace oceniane będą w zależności od kategorii wiekowej: - 3-6 lat (przedszkole), 7-11 lat (szkoła podstawowa – edukacja wczesnoszkolna), 12-15 lat (szkoła podstawowa/gimnazjum).

Chętni do udziału w konkursie mogą przesłać, jedną, samodzielnie wykonaną pracę, która nie była wcześniej publikowana. Prace plastyczne mogą być wykonane kredkami, pastelami, farbami, plasteliną lub technikami dekoracyjnymi (wydzieranka, wycinanka, fotokolaż, kolaż, itp.) w formacie A4.

Prace wraz z formularzem zgody należy przesłać lub dostarczyć do 6 maja 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Biuro Organizacyjne Bydgoskiego Festiwalu Nauki ul. Chodkiewicza 30, bud. B, pok. 261 85-064 Bydgoszcz (z dopiskiem: konkurs plastyczny: Prześlij kartę Bakcylowi) Prace dosłane po tym terminie nie będą oceniane.

W oparciu o nadesłane prace plastyczne powstanie galeria prac: „Prześlij kartkę Bakcylowi” opublikowana na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 26 maja 2019 r. podczas Pikniku Naukowo-Rodzinnego na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Więcej informacji i regulamin konkursu dostępne tutaj: Prześlij kartkę Bakcylowi.

 

 

Źródło: festiwalnauki.bydgoszcz.pl

 

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor