Bydgoszcz wsiada na ekologiczne skutery – blinkee.city dostępne w mieście już od 1 maja
materiał prasowy
Transport miejski w Bydgoszczy już niedługo zyska zupełnie nowy wymiar. 1 maja pojawi się tu 35 skuterów elektrycznych blinkee.city, które będzie można wypożyczać na minuty wprost z ulicy. Usługa entuzjastycznie przyjęta w wielu polskich miastach ma teraz szansę rozkochać w sobie Bydgoszczan.
Inne z kategorii
Świąteczny Festiwal ART MINTAKA 2024 [ZAPROSZENIE]
Bydgoski weekend - kalendarz wydarzeń. Bądź na bieżąco
Firma blinkee.city to polski pionier, który w 2017 roku wprowadził na ulice stolicy pierwsze skutery elektryczne, do wynajęcia za pomocą aplikacji mobilnej. Od tamtej pory firma nieustannie się rozwija – obecna w kilkunastu polskich miastach oraz zagranicą, 1 maja zawita ze swoimi jednośladami właśnie w Bydgoszczy. – Na naszych kanałach social media niejednokrotnie spotykaliśmy się z sugestiami wprowadzenia skuterów do Bydgoszczy. Chcemy być tam, gdzie mieszkańcy nie tylko mają ochotę wypożyczać jednoślady, ale także istnieje realna potrzeba rozwoju transportu miejskiego. Dlatego z przyjemnością wchodzimy do tego miasta – mówi prezes firmy, Marcin Maliszewski. – Naszą liczbą docelową w tym sezonie jest 50 jednośladów w Bydgoszczy, ale jesteśmy otwarci w kwestii sukcesywnego powiększania floty. Najbardziej bowiem zależy nam na tym, by dostarczać usługę, która zaspokoi potrzeby mieszkańców i będzie stanowiła dla nich realne wsparcie w codziennym przemieszczaniu się po mieście – dodaje.
Nowoczesna obsługa przez aplikację mobilną
Skutery elektryczne blinkee.city obsługuje się w sposób innowacyjny, a zarazem prosty – przez darmową aplikację mobilną, którą użytkownicy instalują na smartfonie. Po rejestracji każdy użytkownik zyskuje dostęp do mapy miasta, która pozwala na zlokalizowanie najbliższego skutera i zarezerwowanie go. Od momentu rezerwacji mamy 15 darmowych minut na dotarcie do jednośladu. Koszt przejażdżki to 69 gr. za minutę i 9 gr. za postój. – Warto jednak zauważyć, że po przekroczeniu kwoty 89 zł na dzień, skuterem można jechać dalej, ale już bezpłatnie. To sprawia, że wybór jednośladu elektrycznego zamiast np. samochodu jest często bardziej opłacalny – tłumaczy Marcin Maliszewski. Łatwość parkowania to kolejny plus, bowiem blinkee.city nie wymaga odstawiania ich pojazdów na specjalnych parkingach czy stacjach. Skuter wystarczy zaparkować w strefie określonej w aplikacji, na chodniku czy parkingu – wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone przez przepisy drogowe. Jaki obszar miasta będzie wchodził do bydgoskiej strefy? Już teraz można się z nim zapoznać w aplikacji! – To oczywiście kształt jaki proponujemy na początek – w miarę rozrostu lokalnej floty skuterów będziemy powiększać strefę – tłumaczy Tomasz Krzywański, lokalny partner blinkee.city w Bydgoszczy.
Bydgoski trend ekologiczny
Bydgoszcz, zgodnie z trendem, który panuje na całym świecie, podjęła już kroki w kwestii walki o lepsze powietrze. Jednym z nich jest np. uruchomienie platformy informacyjno-edukacyjnej dla mieszkańców, dzięki której można m.in. sprawdzić jakość powietrza na terenie całego miasta. Wprowadzenie skuterów blinkee.city to także element minimalizujący emisję zanieczyszczeń do atmosfery. – Bydgoszcz zawsze kojarzyła mi się z pozytywną, zieloną energią i przyjaznym podejściem do środowiska. Jako bydgoszczanin cieszę się, że dzięki blinkee.city mieszkańcy będą mogli w przyjemny i ekologiczny sposób podróżować po mieście – mówi Tomasz Krzywański.
Informacja prasowa