Wydarzenia 12 kwi 2019 | Redaktor
Prezydent Rafał Bruski obejmie patronatem Marsz Normalności?

Marcin Sypniewski/fot. Anna Kopeć

Zwróciłem się do prezydenta Bruskiego o objęcie patronatem Marszu Normalności na tych samych zasadach, co Marszu Równości – poinformował w piątek (12 kwietnia) Marcin Sypniewski, przewodniczący Rady Krajowej i szef lokalnych struktur partii KORWiN.

Marcin Sypniewski poinformował również, że „poprosił o możliwość udekorowania trasy przemarszu biało-czerwonymi flagami oraz zapewnienie pakietów promocyjnych dla zaproszonych gości”.

Celem marszu ma być promocja tradycyjnego modelu rodziny, patriotyzmu i wiary chrześcijańskiej. Marsz planowany jest na 11 maja, czyli w dniu Marszu Równości, który organizują środowiska skrajnie lewicowe. Prezydent Bruski objął nad nim patronat i zezwolił na wywieszenie w mieście tęczowych flag, miasto przygotowuje też materiały promocyjne.

Sypniewski twierdzi, że „decyzja prezydenta o patronacie nad Marszem Równości ośmiesza Bydgoszcz, a Rafał Bruski będzie patronem gejowskiego cyrku”. Zdaniem Sypniewskiego, „prezydent Bruski obiecał walkę z cyrkami, a jeden cyrk organizuje w Radzie Miasta, zaś drugi będzie w centrum Bydgoszczy 11 maja”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor