Wydarzenia 20 mar 2019 | Redaktor
Zburzą przejście podziemne pod rondem Kujawskim [ZDJĘCIA]

fot. bw

Ekipy budowlańców rozpoczęły prace przy zabezpieczeniach rozbiórki przejścia podziemnego pod rondem Kujawskim. Dla kierowców ważna informacja - prace będą się toczyły pod ruchem.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że „jedynie w chwilach wywozu materiałów pochodzących z rozbiórki, wywrotki mogą zajmować jeden z pasów ruchu”. Likwidacja przejścia podziemnego umożliwi obniżenie terenu pod budowę torowiska tramwajowego, które połączy rondo Kujawskie z rondem Benardyńskim.

fot. bw

Inna z ekip jest w trakcie rozbiórki torowiska tramwajowego na ulicy Wojska Polskiego. Kolejna usuwa gruzowisko po budynkach wyburzonych tuż za rondem Kujawskim.

 

fot. bw

Z kolei przy rondzie Bernardyńskim trwa selekcja i wywózka, wcześniej wyciętej zieleni. Gałęzie oraz pnie o małej średnicy są przetwarzane na korę ogrodową. Większe pnie wywożone. Warto przy tej okazji też wspomnieć, że na miejsce wyciętej zieleni na zakończenie, realizacji inwestycji, zostaną wykonane tzw. nasadzenia zastępcze. W sumie zostanie posadzonych blisko 1 000 roślin różnej wielkości i gatunków. Począwszy od drzew, a skończywszy na trawnikach.

fot. ZDMiKP

Kawałek dalej pracują ekipy, które demontują torowisko tramwajowe. Po przeciwnej stronie ulicy Toruńskiej nie ma już śladu po dwóch kamienicach. Więcej, nie ma już śladu nawet po fundamentach. Pozostał jedynie wielki, zabezpieczony ogrodzeniem, wykop.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor