Wydarzenia 13 kwi 2019 | Redaktor
Trwają przygotowania do Święta Starego Fordonu

fot. bydgoszcz.pl

Organizatorzy zdradzają, jakie atrakcje będą czekały na mieszkańców Bydgoszczy z okazji 5. edycji Święta Starego Fordonu 25 maja. W programie m.in. historyczna rekonstrukcja „Napoleon w Fordonie” oraz koncert zespołu De Mono.

To tylko część atrakcji, jakie zostały przygotowane dla bydgoszczan  podczas fordońskiego wydarzenia, bo 25 maja będzie ich znacznie więcej. Poza gwiazdą imprezy, zespołem De Mono, na scenie wystąpi także kabaret K2. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wyzwolenia 4  będzie można zobaczyć wystawę modelarską. W programie, jak co roku, również Jarmak Starofordoński.

Odbędzie też rekonstrukcja historyczna „Napoleon w Fordonie”, nawiązująca do legendy, zgodnie z którą cesarz Francuzów wyprawiając się na Rosję, swoje wojska przeprawiał przez Wisłę na wysokości Fordonu. Możliwe, że przeprawę obserwował ze szczytu fordońskiego zbocza. Wydarzenie ma upamiętniać sędziwy samotny dąb rosnący na szczycie zbocza, nazywany „Dębem Napoleona” lub „Wisielcem”.

Bydgoskie święto zakończy profesjonalny pokaz sztucznych ogni.

Ze względu na prace związane z rewitalizacją (przebudowa ul. Bydgoskiej oraz ulic przyległych) impreza odbędzie się pomiędzy ulicami Wyzwolenia i J. Styki, w sąsiedztwie pętli autobusowej. 

Impreza dofinansowana jest między innymi przez miasto z projektu „Bydgoszcz Zaprasza”. Wsparło ją również wielu sponsorów.  Więcej informacji na profilu Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu na Facebooku.

 

źródło: Bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor