Wydarzenia 20 kwi 2019 | Redaktor
 Terytorialsi pamiętają o swoich korzeniach. Paczka dla bohatera na Święta Wielkanocne

fot. 8. Kujawsko-Pomorska Brygady Obrony Terytorialnej

Żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” tuż przed Świętami Wielkanocnymi w dniach 15-19 kwietnia odwiedzili weteranów Armii Krajowej.

W grudniu zeszłego roku na terenie 8K-PBOT zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe z udziałem kombatantów, a dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w nim osobiście, przywieziono świąteczne paczki. Również w tym roku na spotkaniu wielkanocnym żołnierzy TSW z kombatantami można było doświadczyć troski o budowanie tożsamości formacji, w której służą.

Do wielkanocnej akcji przyłączyły się także placówki szkolne. Uczniowie ze szkół podstawowych w Bydgoszczy i Toruniu przygotowali świąteczne kartki, które trafiły do naszych „Bohaterów” sprawiając im ogromną radość. 

Żołnierze WOT kultywują tradycje Armii Krajowej, wspólne spotkanie i rozmowy to niezapomniane chwile. Poznanie historii ludzi, którzy walczyli o nasz kraj jest pięknym doświadczeniem i osobistym przeżyciem dla każdego z nich.

Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współcześnie misję Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy etosu WOT na wartościach, z którymi identyfikują się żołnierze. 

 

81. batalion lekkiej piechoty z Torunia już po raz kolejny złożył wizytę żołnierzom AK mieszkającym w Stałym Rejonie Odpowiedzialności. 

Źródło i foto: 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor