Wydarzenia 19 maj 2018 | Redaktor
Bruski nominowany na kandydata. Latos gratuluje [WYBORY PREZYDENTA BYDGOSZCZY 2018]

Katarzyna Lubnauer przekonywała, że bydgoscy działacze Nowoczesnej stoją murem za Bruskim/fot. Anna Kopeć

Grzegorz Schetyna (PO) wspólnie z Katarzyną Lubnauer (Nowoczesna) ogłosili dziś (19 maja) w Bydgoszczy, że kandydatem na prezydenta miasta w wyborach samorządowych będzie Rafał Bruski. Na Twitterze nominacji pogratulował mu poseł Tomasz Latos, kandydat wskazany przez Prawo I Sprawiedliwość.

fot. Anna Kopeć

Działacze Platformy Obywatelskiej i partii Nowoczesna zwołali w sobotę (19 maja) briefing prasowy w sali konferencyjnej Przystani Bydgoszcz. Zachętą udziału w spotkaniu miała być obecność Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer.

Miejsce okazało się chyba mało reprezentacyjne, bo najpierw gospodarze poprosili gości o przejście na chodnik przy ul. Tamka, by ostatecznie zgromadzić wszystkich zaproszonych na pomoście wypożyczalni sprzętu wodnego.

Tam Grzegorz Schetyna oświadczył, że kandydatem koalicji Platformy Obywatelskiej i partii Nowoczesna na prezydenta Bydgoszczy w wyborach samorządowych będzie obecny prezydent Rafał Bruski. Przewodniczący PO zachwalał przy tym Bydgoszcz i akcentował wagę wyborów samorządowych, które rozpoczynają cykl kolejnych elekcji - europejskich, parlamentarnych i prezydenckich. - Cheliśmy być tutaj, w Bydgoszczy i Toruniu, żeby podkreślić szczególny charakter tego regionu - mówił. - Kto wygrywa w kujawsko-pomorskim, ten wygrywa później w Polsce.

Wcześniej koalicjanci ogłosili w Toruniu, że tam kandydatem na prezydenta będzie Tomasz Lenz, szef wojewódzkich struktur PO.

Katarzyna Lubnauer powołała się na swoje umiłowanie żeglarstwa: - Wypływamy w pewien rejs, jako koalicja obywatelska. Wypływamy z kandydatem Rafałem Bruskim na szerokie wody. Ja się pytałam naszych struktur na temat kandydata i opinie były zaskakująco pozytywne. 

fot.  Anna Kopeć

Rafał Bruski zwrócił uwagę, że wszystkie inwestycje w zasięgu wzroku zebranych zostały dofinansowane ze środków Unii Europejskich. - Najbliższe wybory, to wybór między tym, czy chcemy być w Europie, czy chcemy być poza nią - przekonywał.

Mówił też, że jemu bliski jest model zarządzania miastem, w którym „to samorządowcy rozwiązują sprawy mieszkańców”, sugerując, iż nadchodzące wybory mają rozstrzygać o zmianie sposobu zarządzania i podejmowania decyzji na szczeblu samorządów.  Dał też do zrozumienia, że ta koalicja może nie wystarczyć i zaprosił do współpracy wszystkich bydgoszczan, którzy chcą wpływać na losy miasta”.

Podpisz petycję do prezydenta Bruskiego: Ratujmy bydgoski hokej

 

Tomasz Latos, kandydat na prezydenta Bydgoszczy wskazany przez Prawo i Sprawiedliwość, napisał na Twitterze:

„Gratuluję panu Bruskiemu nominacji na kandydata. Do starcia z przedstawicielem koalicji „żeby było tak jak było” jestem przygotowany. Obiecuję bydgoszczanom wizję rozwoju, aby byli dumni z Bydgoszczy kierowanej przez prezydenta Tomasza Latosa.”

 

Czytaj też: Tomasz Latos: Prezydent powinien łączyć, a nie dzielić

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor