Wydarzenia 2 cze 2017 | Wojciech Bielawa
Budowa kolejnego odcinka S5 staje się faktem

Tędy będzie przebiegać droga ekspresowa nr 5 / fot. KPUW

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla odcinka S5 z Aleksandrowa do Tryszczyna, stanowiącego część przyszłej obwodnicy Bydgoszczy.

 

 

- Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca odcinka nr 3 z Maksymilianowa do Tryszczyna będzie mógł rozpocząć prace niezwłocznie po przekazaniu placu budowy przez Inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy – poinformował w piątek (02.06) Jarosław Jakubowski, doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Wcześniej wojewoda wydał już ZRID dla odcinków drogi ekspresowej S5: Szubin-Jaroszewo w powiecie żnińskim i nakielskim oraz na odcinku Jaroszewo - granica województwa wielkopolskiego.

Droga S5 w naszym województwie będzie miała długość 130 kilometrów. Inwestycja warta około 2,5 mld zł ma kluczowe znaczenie dla Bydgoszczy. Połączy nasze miasto z siecią autostrad, a także z aglomeracjami: trójmiejską, poznańską i wrocławską.

W naszym regionie na budowie drogi wbijane są pierwsze łopaty, a tymczasem w Wielkopolsce już się zakończyły. Odcinek od Poznania do Gniezna został otwarty w 2012 r. W maju 2017 roku oddany został do użytku odcinek trasy S5 omijający Gniezno i dochodzący do granicy województwa kujawsko–pomorskiego.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący