Wydarzenia 29 wrz 2017 | Redaktor
Bydgoskie parki do rewitalizacji. Są pieniądze

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Odnowione zostaną parki na Wzgórzu Dąbrowskiego i Wzgórzu Wolności. Bydgoszcz pozyskała 2,5 mln zł w konkursie na dofinansowanie rewitalizacji zieleni w miastach.

W obu parkach uporządkowana ma zostać szata roślinna. Przy starodrzewie zostaną przeprowadzone prace pielęgnacyjne. Na terenie parków pojawią się nowe krzewy i rośliny, których owoce będą stanowić pokarm dla ptaków i owadów. Plany przewidują przywrócenie punktów widokowych, dobudowanie ścieżek pieszych, a na Wzgórzu Wolności również ścieżki pieszo-rowerowej. W parkach staną ławki, tablice informacyjno-dydaktyczne, karmniki i kosze na śmieci. Projekt przewiduje budowę tzw. hoteli dla owadów oraz dodatkowych budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Parki zyskają nowe oświetlenie. W planach są też działania stabilizujące skarpę.

Koszt prac szacowany jest na 3,4 mln zł., z czego 2,5 mln pokryją środki uzyskane w konkursie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do końca roku miasto ma ogłosić przetarg na wybór wykonawcy zadania. Termin zakończenia prac to przyszły rok. Tereny na skarpie Wzgórza Wolności od Kujawskiej do stadionu oraz Wzgórze Dąbrowskiego ponownie mają stać się zielonym tarasem widokowym zachęcającym do spacerów.

bk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor