Wydarzenia 17 sie 2017 | Redaktor
Czterysta tysięcy złotych pomocy dla gmin

W wyniki nawałnicy zniszczonych zostało wiele budynków w gminie Koronowo/ fot. OSP KSRG Gościeradz

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które ucierpiały w wyniku nawałnicy.

Miasto oraz spółki miejskie przeznaczą łącznie kwotę 400 tys. zł na rzecz stowarzyszenia. Następnie jego zarząd zdecyduje o szczegółowym podziale tej kwoty na poszczególne gminy.

W pomoc zaangażowane są spółki współpracujące z gminami wchodzącymi w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, czyli Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, ProNatura oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Jest to jedna z form pomocy, oprócz prowadzonej zbiórki darów na rzecz potrzebujących oraz deklaracji gotowości zaangażowania inspektorów budowlanych i pracowników socjalnych w bezpośredniej pracy w terenie.

W szczególności potrzebne są materiały budowlane, elementy pokryć dachowych, maszyny i sprzęt do wykonywania robót, sprzęt transportowy, a także wsparcie ze strony osób z uprawnieniami budowlanymi oraz firm projektowych. Każda oferta pomocy, nawet najbardziej podstawowa, zostanie odnotowana w bazie danych, a następnie przekazana do odpowiednich jednostek koordynujących akcję pomocową na terenie poszkodowanych gmin.

Propozycje wsparcia (i jego zakres) można przekazywać do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego – całodobowy nr telefonu: 52 5859888 lub drogą elektroniczną na adres: bczk@um.bydgoszcz.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor