Wydarzenia 30 wrz 2017 | Redaktor
Dokąd po pomoc medyczną w nocy i święta

NFZ wprowadza zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej

Od niedzieli (1 października) NFZ wprowadza zmiany w nocnej i świątecznej opiece lekarskiej. W Bydgoszczy pacjentów przyjmować będą lekarze w trzech szpitalach oraz dwóch przychodniach Fundacji Zdrowie dla Ciebie.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza czy pielęgniarki złożył swoją deklarację. Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

Placówki, które dotąd świadczyły pomoc medyczną, czynne będą do niedzieli (1 października) do godziny 8.00. Później sytuacja się zmieni.

W Bydgoszczy nocną i świąteczną pomoc będą świadczyły trzy poradnie w szpitalach: Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej, Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym przy ul. Kurpińskiego 5, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Chodkiewicza 44, w budynku A – dla dzieci do 18. roku życia. Ponadto dorośli będą mogli udać się do lekarza w dwóch przychodniach Fundacji Zdrowia Dla Ciebie: przy ul. Witkiewicza 1 oraz Królowej Jadwigi 18.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor