Wydarzenia 27 lis 2018 | Redaktor
Dziecięce Graffiti szalało na trampolinach [ZDJĘCIA]

fot. Jarosław Pawlak

Osoby niepełnosprawne spotkały się na pierwszej z cyklu imprez integracyjno-rehabilitacyjnych organizowanych przez Dziecięce Graffiti. Laserowy paintball i trampoliny to niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników w „Parku 17”.

W programie sobotniego (24 listopada) spotkania był m.in. laserowy paintball.  - Nasi „komandosi” z różnymi niepełnosprawnościami, wśród których najstarszą uczestniczą była 65-letnia pani Terenia z zespołem Downa, wspaniale dawali sobie radę, biegając podczas rozgrywki, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny - mówi Piotr Częstochowski, pomysłodawca Dziecięcego Graffiti. 

fot. Jarosław Pawlak

Kolejne przygotowane atrakcje to park trampolin, basen z gąbkami i ścianka wspinaczkowa.
Tam również należało wykazać się sprawnością fizyczną i odwagą podczas zabawy.

- Najsprawniejsi uczestnicy, z reguły rodzeństwo naszych podopiecznych, mogli zaprezentować swoje umiejętności przy robieniu np. salt, wskakując do basenu z gąbkami, co pomagało pozostałym odważniej korzystać z dostępnych atrakcji - relacjonuje Częstochowski. 

Najmłodsi mieli do dyspozycji także salę zabaw z małpim gajem, karuzelą i armatką na piankowe kulki. Każdy z uczestników mógł również poczuć się jak „Kubica”, rywalizując z pozostałymi na torze gokartowym.

fot. Jarosław Pawlak

Po sportowych zmaganiach uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, zgodnie z hasłem  „Zdrowy styl życia z Dziecięcym Graffiti” . Uczyli się posługiwać ostrymi narzędziami do przygotowania potraw, samodzielnie wykonywać i dekorować desery owocowo-warzywne, przygotowywać soki. Uczestniczyli też w wykładzie na temat zasad zdrowego żywienia.

fot. Jarosław Pawlak

- Jeszcze raz pragnę przekazać podziękowania dla „Parku 17” za umożliwienie skorzystania z tylu nieodpłatnych atrakcji, przysparzających niezapomnianych chwil radości całym naszym rodzinom - mówi Częstochowski. 

Było to pierwsza z cyklu imprez środowiska osób niepełnosprawnych „Spotkania Integracyjno-Rehabilitacyjne z Dziecięcym Graffiti”. 

Przedsięwzięcie jest wspierane przez Miasto Bydgoszcz.

Dziecięce Graffiti to organizacja non-profit, skupiająca dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor