Dziecięce Graffiti szalało na trampolinach [ZDJĘCIA]
fot. Jarosław Pawlak
Osoby niepełnosprawne spotkały się na pierwszej z cyklu imprez integracyjno-rehabilitacyjnych organizowanych przez Dziecięce Graffiti. Laserowy paintball i trampoliny to niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników w „Parku 17”.
Inne z kategorii
Iwaneczko zagra w Bydgoszczy [ZAPOWIEDŹ]
Świąteczny Festiwal ART MINTAKA 2024 [ZAPROSZENIE]
W programie sobotniego (24 listopada) spotkania był m.in. laserowy paintball. - Nasi „komandosi” z różnymi niepełnosprawnościami, wśród których najstarszą uczestniczą była 65-letnia pani Terenia z zespołem Downa, wspaniale dawali sobie radę, biegając podczas rozgrywki, aby zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny - mówi Piotr Częstochowski, pomysłodawca Dziecięcego Graffiti.
fot. Jarosław Pawlak
Kolejne przygotowane atrakcje to park trampolin, basen z gąbkami i ścianka wspinaczkowa.
Tam również należało wykazać się sprawnością fizyczną i odwagą podczas zabawy.
- Najsprawniejsi uczestnicy, z reguły rodzeństwo naszych podopiecznych, mogli zaprezentować swoje umiejętności przy robieniu np. salt, wskakując do basenu z gąbkami, co pomagało pozostałym odważniej korzystać z dostępnych atrakcji - relacjonuje Częstochowski.
Najmłodsi mieli do dyspozycji także salę zabaw z małpim gajem, karuzelą i armatką na piankowe kulki. Każdy z uczestników mógł również poczuć się jak „Kubica”, rywalizując z pozostałymi na torze gokartowym.
fot. Jarosław Pawlak
Po sportowych zmaganiach uczestnicy wzięli udział w warsztatach kulinarnych, zgodnie z hasłem „Zdrowy styl życia z Dziecięcym Graffiti” . Uczyli się posługiwać ostrymi narzędziami do przygotowania potraw, samodzielnie wykonywać i dekorować desery owocowo-warzywne, przygotowywać soki. Uczestniczyli też w wykładzie na temat zasad zdrowego żywienia.
fot. Jarosław Pawlak
- Jeszcze raz pragnę przekazać podziękowania dla „Parku 17” za umożliwienie skorzystania z tylu nieodpłatnych atrakcji, przysparzających niezapomnianych chwil radości całym naszym rodzinom - mówi Częstochowski.
Było to pierwsza z cyklu imprez środowiska osób niepełnosprawnych „Spotkania Integracyjno-Rehabilitacyjne z Dziecięcym Graffiti”.
Przedsięwzięcie jest wspierane przez Miasto Bydgoszcz.
Dziecięce Graffiti to organizacja non-profit, skupiająca dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców.