Wydarzenia 24 paź 2017 | Redaktor
Europejski Dzień Seniora uczcili koncertem zespołu Żuki

fot. materiały KUTW

„Tribute to Beatles” to spektakl z okazji 55. rocznicy pierwszego publicznego występu „Czwórki z Liverpoolu”. Przy muzyce w wykonaniu Żuków bawili się bydgoscy seniorzy.

Występem w kinoteatrze Adria Żuki uczciły nie tylko rocznicę koncertu Beatlesów, ale także 30-lecie swojego istnienia. Spektakl był również jednym z elementów obchodów Europejskiego Seniora, dlatego widzami byli słuchacze bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku.

 –  Europejski Dzień Seniora  był okazją, aby bydgoscy seniorzy czuli się docenieni. Żeby wyszli z domu i przypomnieli sobie lata młodości. Była to również okazja do posłuchania dobrej muzyki oraz do tańców na parkiecie, które seniorzy bardzo lubią –  mówi Bożena Sałacińska,  przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

N scenie zagościły nie tylko Żuki  – w widowisku, poza muzykami, wystąpił Teatr Tańca „Brax” z Pałacu Młodzieży oraz Teatr Witryna. Spektakl był połączeniem różnych form artystycznej ekspresji, dzięki czemu seniorzy mieli okazję, aby na nowo odkryć muzykę swojej młodości w wyjątkowej aranżacji. Po dwóch godzinach spędzonych przy najbardziej znanych przebojach Beatlesów, cała sala zatańczyła twista. Po koncercie, w sąsiedniej sali, seniorzy z bydgoskich  uniwersytetów  integrowali się na parkiecie przy muzyce w wykonaniu Joachima Perlika.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor