Wydarzenia 8 mar 2017 | Redaktor
Koncerty, badania, filmy… Zaplanuj Dzień Kobiet [PRZEWODNIK]

Film "Porady na zdrady" do obejrzenia w kinie Helios/Materiały dystrybutora

Podpowiadamy paniom, jak spędzić dzisiejsze święto. Oto nasze propozycje:

Wyjątkowy koncert w filharmonii
„Koncert na Dzień Kobiet” w filharmonii rozpocznie się o godz. 19. Wystąpią Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin. Wykonają utwory z płyty „Songs From Yesterday”.

Historyczna wystawa w spichrzach
Muzeum Okręgowe z okazji Dnia Kobiet zaprasza panie na wyjątkową wystawę „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy” w spichrzach przy ul. Grodzkiej. Dla wszystkich pań dziś obowiązują bilety ulgowe. Muzeum przygotowało też bezpłatną broszurę z przedrukami artykułów z tygodnika kobiecego „Bluszcz”, wydawanego m.in. w okresie dwudziestolecia międzywojennego, którą będzie można pobrać na wystawie. Będzie można też zapoznać się z archiwalnymi fotografiami ukazującymi bydgoskie damy i Bydgoszcz w okresie międzywojnia, zebranymi przez muzeum w albumie dostępnym na ekspozycji.

Badania w ratuszu
Ratusz zaprasza panie na bezpłatne badania medyczne i konsultacje. Potrwają w sali nr 5, w godz. 9-14 w ratuszu przy ul. Jezuickiej 1. Udostępnione stoiska obejmować zagadnienia: profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy, kontroli ciśnienia krwi, kontroli poziomu glukozy we krwi, kontroli poziomu tkanki tłuszczowej, dietetyki, szczepień ochronnych, porad społecznych w zakresie skutecznego reagowania na przemoc wobec kobiet, trychologii (badanie skóry głowy), kosmetologii.

Badania przy szpitalu
Szpital MSW przy ul. ks. Markwarta i Centrum Onkologii zapraszają z okazji Dnia Kobiet na badania mammograficzne. Będą wykonywane na parkingu szpitala MSW, przy ul. Markwarta jeszcze dziś w godz. 9-16.30. Przeznaczone są dla pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych badań mammograficznych. Chętne kobiety proszone są o zabranie dowodu osobistego i ewentualnie poprzedniego zdjęcia mammograficznego. Rejestracja pod nr tel. 52-374-34-01 bądź na bieżąco w dniu badania.

Kiermasz „Być kobietą”
Zaplanowano go w Kamienicy 12 (ul. Poznańska 12).  Zaproszeni są kupujący i sprzedający (twórcy oryginalnych rzeczy - krawcy i krawcowe, rękodzielnicy, rzemieślnicy, wytwórcy biżuterii; wystarczy zgłosić się pod adresem: tuczytam@op.pl). Kiermaszowi towarzyszyć będzie stałe „Środowe czytanie i działanie w Szaflandii”, a także koncert, który rozpocznie się o godz. 19.

Filmowy Dzień Kobiet
Kino Helios w Galerii Pomorskiej proponuje dziś paniom z okazji ich dnia promocyjne ceny biletów oraz specjalny repertuar. Każda kobieta zapłaci dziś za bilet na dowolny seans 17 zł. Do wyboru są filmy m.in.: „Maria Skłodowska-Curie”, „Bodo”, „Ciemniejsza strona Greya”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Porady na zdrady”. Cena dla pań nie obejmuje seansów, projektów specjalnych oraz nie łączy się z innymi promocjami.

Komedia w Adrii
„Nikt nie jest doskonały” to tytuł komedii, którą można obejrzeć w kinoteatrze Adria (ul. Toruńska) o godz. 20. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów! I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona – samotnego ojca dorastającej córki, który pod kobiecym pseudonimem Marta Banbury, pisuje romantyczne powieści dla kobiet. Reżyseria: Piotr Dąbrowski. Obsada: Magdalena Waligórska, Michalina Sosna, Marta Chodorowska, Jacek Rozenek, Zdzisław Wardejn. Bilety kosztują 80 zł.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor