Wydarzenia 4 lip 2017 | Redaktor
Swingi pojadą Wojska Polskiego

Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

Do lutego powstać ma projekt tej inwestycji. Koncepcja przebudowy torowiska konsultowana z mieszkańcami. W okresie wiosenno-letnim wykonane mają być prace budowlane. W ich ramach zmodernizowany będzie 600-metrowy odcinek torowiska. Na rondo przebudowane ma być też skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z Chemiczną. Zupełnie zmieni się wygląd pętli autobusowo-tramwajowej, na której wydzielone zostaną trzy tory do zawracania oraz miejsce do postoju autobusów, które nie blokowałyby żadnego pasa ruchu.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Wpływ na to będą miały cena, doświadczenie projektantów, termin wykonania prac oraz długość gwarancji. 

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jest ona połączona z zakupem 3 tramwajów. Przetarg na nie ogłoszono w ubiegłym roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła bydgoska PESA oferująca pojazdy Swing.  Wartość całego przedsięwzięcia wraz z taborem szacowana jest na 35 milionów złotych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor