Wydarzenia 9 mar 2017 | Redakcja
Mieszkańcy Wyżyn odetchnęli. Policjanci ujęli złodziejkę

Fot. KWP Bydgoszcz

Trzynaście zarzutów usłyszała 35-latka, która okradała bydgoszczan na tzw. „klamkę”. Zarzuty te dotyczą nie tylko kradzieży, ale również oszustw dokonywanych przez nią przy pomocy skradzionych kart płatniczych. Kobieta odpowie również za posiadanie narkotyków, groźby karalne i prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.

Torebki, portfele z dokumentami i kartami płatniczymi, telefony komórkowe, laptop, zegarek, kosmetyki to tylko część skradzionych przez 35-latkę przedmiotów. W grudniu 2016 roku wchodząc do klatek schodowych bloków mieszkalnych sprawdzała, gdzie są otwarte drzwi do mieszkań. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wchodziła do mieszkania i kradła wszystko to, co wartościowego leżało w przedpokoju. Najczęściej były to damskie torebki, portfele z dokumentami, telefony komórkowe i inne. Tym sposobem okradła bydgoszczan na kwotę ponad 6 tysięcy złotych. Na tym jednak sprawczyni nie kończyła. Skradzionymi kartami płatniczymi płaciła w różnych sklepach za zakupy. W dwóch przypadkach jej działanie się nie powiodło, gdyż podała błędny pin, a w innym właściciele karty zdążyli już ją zablokować w banku.

Na tym jednak nie koniec jej przewinień. Wśród zarzutów, które policjanci z Wyżyn przedstawili kobiecie są również te dotyczące posiadania przez nią środków odurzających i kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień. W aucie, którym kierowała, mundurowi ujawnili ponad 30 gramów marihuany oraz 6 „działek” amfetaminy. Okazało się także, że od 2002 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B. Ponadto, bydgoszczanka ma do odbycia karę czterech miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.

Ścigana przez policję kobieta ukrywała się za granicą. Zatrzymana została we wtorek. Dzisiaj 35-latka trafiła do aresztu śledczego, gdzie oczekując na sprawę w sądzie dotyczącą grudniowych kradzieży i oszustw, odbywać będzie jednocześnie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Redakcja Autor