Wydarzenia 10 sie 2017 | Redaktor
Mogą być aktywni mimo wszystko. Warsztaty dla seniorów

Seniorzy będą zdobywać umiejętności komunikowania się, radzenia sobie ze stresem i emocjami

Stowarzyszenie „Alwernia” (ul. Dworcowa 87) zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty „Aktywni mimo wszystko”. W programie m.in. zajęcia psychoedukacyjne i twórcze.

„Aktywni mimo wszystko” to projekt skierowany do osób po 60. roku życia. Ma pomóc seniorom, którzy chcieliby rozwijać i zdobywać nowe zainteresowania. Ma również wyrównywać ich szanse życiowe, przeciwdziałać nudzie i jednostajnemu stylowi życia.

Warsztaty obejmują cykl 16 spotkań, a każde z nich zostanie podzielone na dwie części. Pierwsza będzie poświęcona terapii zajęciowej: w planach są m.in. dziewiarstwo, tkactwo, decoupage i muzykoterapia. Druga część to zajęcia psychoedukacyjne. Podczas nich uczestnicy będą zdobywać umiejętności komunikowania się, radzenia sobie ze stresem i z emocjami, asertywności i budowania poczucia własnej wartości.

Przewidziane są także jednodniowa wycieczka do Myślęcinka i udział w wydarzeniach kulturalnych.

Poprzez te zajęcia osoby po 60. roku życia staną się bardziej zaradne,wzmocnią kondycję psychiczną,odzyskają równowagę w życiu – zachęca do udziału psychoterapeuta Justyna Kuś, jedna z prowadzących spotkania.

Spotkania będą odbywać się od 4 września, w poniedziałki w godz. 14.00–17.00 w stowarzyszeniu „Alwernia”. Są bezpłatne.

Zapisy pod numerami: 693 670 565, 600 941 827.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor