Wydarzenia 12 maj 2018 | Redaktor
Most Królowej Jadwigi – gra miejska

19 marca, w rocznicę śmierci pisarza, odbył się bieg i podsumowanie konkursu plastycznego/fot. Anna Kopeć

Pierwsza odsłona gry miejskiej Most Królowej Jadwigi już dziś (12 maja) o godz. 14.30. Uczestnicy poruszać się będą szlakiem miejsc opisanych w trylogii Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Zabawa przeznaczona jest dla drużyn 3-6 osobowych, których zadaniem będzie dotrzeć do wyznaczonych lokalizacji, aby rozwiązać przygotowane dla nich zadania i zdobyć punkty. Zwycięży zespół, który zdobędzie największą ilość punktów (w przypadku równej ilości punktów kilku drużyn decyduje czas przejścia gry). Start już dziś (12 maja) o godz. 14:30 przy ulicy Królowej Jadwigi 10 w Bydgoszczy. Udział w grze jest bezpłatny.

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Kolejne etapy gry odbędą się 25 sierpnia i 22 września 2018.

Organizatorem gry jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury

Z kolei trochę wcześniej w ramach Mistrzostw Wioślarskich Miasta Bydgoszczy jeden z biegów odbędzie się na cześć Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Mistrzostwa organizowane są przez Kujawsko-Pomorski Regionalny Związek Towarzystw Wioślarskich. Odbędą się dziś (12 maja) na torze regatowym  Bydgoszcz Brdyujście – ul. Witebska 26 w Bydgoszczy. Bieg wioślarski poświęcony pisarzowi rozpocznie się o godz. 12:58.

Uroczytościom i wydarzeniom z okazji jubileuszu 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiegopatronuje „Tygodnik Bydgoski”.

W marcu odbył się bieg w ramach obchodów 90. rocznicy urodzin pisarza - tutaj zdjęcia

Motywem tradycyjnych dywanów kwiatowych na Wyspie Młyńskiej również była 90. rocznica urodzin pisarza

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor