Wydarzenia 15 maj 2017 | Redakcja
Na Górzyskowie powstanie niewielki skatepark

Skatepark

Ratusz ogłosił przetarg na budowę skateparku na osiedlu Górzyskowo. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Skatepark powstanie w sąsiedztwie placu zabaw, siłowni i kynoparku, które wybudowano pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta w poprzednich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł uzupełnienia tego rekreacyjnego kompleksu o skatepark poparło 258 mieszkańców osiedla.

Ratusz rozpisał już przetarg na budowę skateparku. Jego budowa rozpocznie się latem i zakończy jesienią tego roku. Plac przeznaczony dla dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX zostanie wykonany z materiałów odpornych na warunki pogodowe i będzie otwarty przez cały rok.

- Wstępnie planuje się, że utworzony skatepark o betonowej nawierzchni i przeszkodach, wykonanych w technologii monolitycznej będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w jednej z części podwyższenie zawierające grindboksy, poręcze, schody. W środkowej części planuje się podjazd i dwa grindboxy - czytamy na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

Redakcja Autor