Wydarzenia 15 lip 2019 | mk
Na UKW hitem kryminologia. Siedem osób na miejsce

fot. Anna Kopeć, materiał ilustracyjny

Kandydaci na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego mogli rejestrować się do 14 lipca. Jak podkreśla rzecznik, w stosunku do ubiegłego roku zainteresowanie ofertą uczelni wzrosło.

Na UKW rejestracja i możliwość dokonania opłaty rekrutacyjnej zakończyła się w niedzielę (14 lipca). Pierwsze wnioski są optymistyczne dla uczelni.

– Na pewno, mimo że na rynku jest niemal ta sama liczba maturzystów, jak przed rokiem, to na etapie rejestracji internetowej wyraźnie daje się zauważyć większe zainteresowanie ofertą UKW  – mówi rzecznik prasowy UKW, dr Sławomir Łaniecki. – To cieszy, bo i ofertę mamy dobrą i wszechstronną.

Z ostateczną oceną nie chce się jednak spieszyć. Po publikacji wyników rekrutacji maturzyści muszą jeszcze złożyć dokumenty jako potwierdzenie woli studiowania właśnie w tym miejscu.

Jakie kierunki najbardziej interesowały kandydatów? – Największym hitem jest nowy kierunek – kryminologia, gdzie na jedno miejsce jest siedmiu chętnych – mówi rzecznik. – Od lat największym powodzeniem cieszy się u nas psychologia. W tym roku na jedno miejsce kandyduje sześć osób.

Więcej o kryminologii na UKW czytaj tutaj.

Wielu chętnych jest także na kierunki pedagogiczne, również na otwierane w tym roku (pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią), oraz na większość kierunków lingwistycznych, filologicznych. – Oczywiście góruje język angielski, ale coraz popularniejszymi stają się język rosyjski, chiński czy arabski – w konfiguracji z drugim językiem o zasięgu światowym. Także kierunki techniczne, jak na tę chwilę, cieszą się sporym powodzeniem – wylicza dr Łaniecki.

Dodaje, że problemu z uruchomieniem nie powinny mieć także kierunki „niszowe”.

Wstępne wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone w piątek (19 lipca). Od 23 do 24 lipca przyjmowane będą dokumenty. Ogłoszenie ew. dodatkowych naborów nastąpi 5 sierpnia.

Wyniki rekrutacji poznali już chętni do podjęcia studiów na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Do 22 lipca trwa tam składanie dokumentów. We wtorek (16 lipca) zostaną opublikowane pierwsze wyniki naboru na Collegium Medicum UMK.

mk Autor