Wydarzenia 13 cze 2017 | Redaktor
Nasz publicysta Krzysztof Osiński otrzyma Nagrodę Marszałka

Krzysztof Osiński/Facebook

Krzysztof Osiński dostanie Nagrodę Marszałka 2017 w kategorii „promocja województwa”. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 19 czerwca.

Nagrody Marszałka to najbardziej prestiżowe wyróżnienia wręczane w województwie kujawsko-pomorskim, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. - Nasze doroczne wyróżnienia przyznajemy najlepszym z najlepszych – osobom, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i codzienną pracą służą rozwojowi naszego regionu w różnych obszarach. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie przedsięwzięcia warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Kto otrzyma Nagrody Marszałka w tym roku – oficjalnie ogłoszone zostanie podczas gali 19 czerwca. Sami laureaci jednak już zostali poinformowani o wyróżnieniach.
Będzie wśród nich historyk, związany z „Tygodnikiem Bydgoskim” - Krzysztof Osiński. - Odebrałem bardzo miły telefon od sympatycznej pani z biura marszałka z informacją, że decyzją kapituły zostałem tegorocznym laureatem Nagrody Marszałka w dziedzinie „promocja województwa" – ogłosił nasz publicysta na swoim profilu na Facebooku. - Wszystkim osobom rekomendujących moją kandydaturę i wspierających ten wybór serdecznie dziękuję! Powyższa nagroda jest wyrazem dostrzeżenia i docenienia moich wieloletnich działań na polu badania i popularyzowania historii regionu, zarówno w wymiarze naukowym, edukacyjnym, wystawienniczym jak i publicystycznym. Zarazem jest również dodatkową motywacją do kolejnych działań! - dodaje.
Krzysztof Osiński jest pracownikiem Delegatury IPN w Bydgoszczy. W „Tygodniku Bydgoskim” od początku prowadzi dział historyczny. Na swoim koncie ma wiele ciekawych artykułów m.in. o historii Leszka Białego – pierwszego Żołnierza Niezłomnego w Bydgoszczy, tajemniczej śmierci Piotra Bartoszcze, historii obozu pracy w Potulicach, bydgoskiej Wieży Bismarcka czy wydawanym w naszym mieście „Szabes Kurierze” - jednej z najbardziej antysemickich gazet w międzywojennej Polsce. Poza dużymi tekstami historycznymi Krzysztof Osiński poleca także na naszych łamach warte przeczytania książki historyczne.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor