Wydarzenia 22 wrz 2017 | Redaktor
Nowe buspasy w Bydgoszczy

fot. Anna Kopeć

W Bydgoszczy powstaną 3 nowe buspasy. W następnych dwóch latach na budowę ma być przeznaczonych 22,5 mln zł. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji złożyły już oferty.

ZDMiKP planuje budowę buspasów na ul. Gdańskiej od wiaduktu nad torami do pętli autobusowej w Myślęcinku i na rondzie u zbiegu z ul. Rekreacyjną. Wartość prac szacuje się na 8 mln zł. Powstanie buspas na Wałach Jagiellońskich od Nowego do Zbożowego Rynku. Inwestycja kosztuje 3,5 mln złotych, a za budowę odpowiada firma „Budimex”. Buspasy mają również pojawić się na ulicy Grunwaldzkiej, Kujawskiej i Nakielskiej.

    W planach jest korekta geometrii łuków poziomych, przebudowa skrzyżowań, budowa chodników i ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych. Nastąpi gruntowna przebudowa konstrukcji nawierzchni od ul. Kormoranów do Grunwaldzkiej. Na tym odcinku powstanie pas ruchu przeznaczony dla autobusów. Wszystkie zainteresowane firmy deklarują wykonanie projektu i prac budowlanych w terminie 30 miesięcy oraz objęcie rozbudowanej ulicy 8-letnią gwarancją. Koszty oszacowały na kwoty od 11 do 13 mln zł.

bk

Tagi buspasy, ZDMiKP
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor