Wydarzenia 8 mar 2017 | Magdalena Gill
Nowe przedszkole powstało w Fordonie

Dzieci z przedszkola "U Karolka" podczas zabawy z europejskimi wolontariuszami

Przedszkole „U Karolka” działa w „Wiatraku” i na razie każdego dnia przychodzi tu 14 maluchów. - Mamy 34 miejsca, rekrutację prowadzimy przez cały czas – mówią pracownicy.

Przedszkole znajduje się w nowoczesnych wnętrzach Domu Jubileuszowego Jana Pawła II przy ul. Bołtucia, na pierwszym piętrze. Obecnie rodzice przyprowadzają tu swoje pociechy na godz. 8 i odbierają około godz. 15, ale docelowo placówka ma działać w godz. 6-17.
- Przedszkole nazywa się „U Karolka”, bo patronuje mu Jan Paweł II – mówi Anna Leszczyńska, dyrektorka przedszkola. - Wychowujemy w takich wartościach, jak godność, szacunek, wiara. Dzięki temu dzieci wkraczają w życie z mądrością nauki św. Jana Pawła II.
Opłata za miesiąc w przedszkolu kosztuje 450 zł (400 zł dla dzieci, które odbierane są o godz. 13). W cenie jest całodzienne wyżywienie, a także wszystkie zajęcia dodatkowe: angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia logopedyczne, muzyczne, ekologiczne i religia.
Do placówki przyjmowane są maluchy w wieku 3-5 lat. Obecnie tworzą jedną grupę, ale docelowo powstanie kilka grup wiekowych.
- Poza stałymi paniami wychowawczyniami, mamy też europejskich wolontariuszy, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi. Obecnie jest wolontariuszka z Bułgarii – mówi Anna Leszczyńska.
Jeśli pogoda pozwala, dzieci każdego dnia bawią się w plenerze. Wiosną przy Domu Jubileuszowym postawiony zostanie nowy plac zabaw.
Są też wyjścia poza przedszkole – dzieci chodzą do biblioteki, kina, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych – były w teatrze czy na występie iluzjonisty.
- W programie codziennych zajęć w przedszkolu jest też modlitwa. Czasem zdarza się, że maluchy uczestniczą w nabożeństwach w naszym domu – mówi Anna Leszczyńska.
Rodzice, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do Przedszkola „U Karolka”, powinni wcześniej zadzwonić i umówić się na spotkanie – tel. 52 32 34 810.

Magdalena Gill

Magdalena Gill Autor

Zca Red. Naczelnego