Nowy tygodnik już w kioskach!
Dekomunizacja po bydgosku, skarb w bydgoskiej katedrze, co dalej z mieszkańcami pękających budynków przy ul. Babia Wieś… Co znajdziemy w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego”.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Rada Miasta Bydgoszczy głosami radnych PO i SLD przywróciła nazwy dwóch ulic zmienionych przez wojewodę – Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ponownie na Al. Planu 6-letniego oraz Bernarda Śliwińskiego na Przodowników Pracy. Czy uchwały przyjęte przez radnych są ważne?
Czemu tak naprawdę służył plan 6-letni? Jakie były jego wyniki?
Postać prezydenta Bydgoszczy w latach 1922-1930 Bernarda Śliwińskiego, którego nazwisko rada miasta usunęła z nazwy ulicy, przybliża Krzysztof Osiński.
W bydgoskiej katedrze odkryto bezcenny skarb, w tym blisko 500 złotych monet, biżuterię, broszki, zawieszki, wisiorki… To jedno z najcenniejszych znalezisk w historii Bydgoszczy.
O czym jeszcze piszemy w tym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego”?
Trwa dramat mieszkańców ulicy Babia Wieś. Pęknięta ulica, wyciek gazu, uszkodzone budynki. Z jednego z domów musieli wyprowadzić się lokatorzy, na własną odpowiedzialność pozostali w nim tylko jego właściciele. Prawdopodobnie przyczyną są prace przy budowie wysokościowca Nordic Astrum. Developer został zobowiązany do przeprowadzenia badań geologicznych, ale nie są jeszcze znane ich wyniki.
Wywiad: O swojej działalności na misji w Kazachstanie opowiada Katarzyna Chęsy, bydgoszczanka, śpiewaczka, świecka misjonarka z Karagandy.
W numerze znajdziemy także podsumowanie cyklu „Jak wychować dobrego człowieka” Maksymiliana Powęskiego.
Oprócz tego w najnowszym wydaniu, między innymi, sport, recenzje, kultura i program telewizyjny.