Wydarzenia 25 mar 2017 | Redakcja
O obliczach współczesnej kosmetologii [PATRONAT MEDIALNY]

Studenci mogli obejrzeć pokazy zabiegów/ fot. Anna Kopeć

Konferencja „Oblicza współczesnej kosmetologii”, zorganizowana przez Kosmetologiczną Organizację Studencką Collegium Medicum, skierowana była przede wszystkim do przyszłych specjalistów od szeroko pojętej medycyny estetycznej.

Tematyka  z pewnością mogła zainteresować szersze grono osób. Dzisiaj w budynku Wydziału Farmaceutycznego CM można było wysłuchać wykładów oraz obejrzeć pokazy przygotowane przez autorytety z dziedziny medycyny estetycznej, kosmetologii oraz farmacji.

Przyszli kosmetolodzy obejrzeli pokaz zabiegów mezoterapii i radiofrekwencji igłowej (lek. med. Krzysztof Kwela). Wysłuchali prelekcji kosmetologa Hanny Doleckiej na temat elektrokoagulacji zmian skórnych oraz dowiedzieli się, jak przeprowadzić wywiad i postawić diagnozę kosmetyczną. Wykład na temat podologii (diagnozowania i leczenia chorób stóp wygłosiła mgr Magdalena Basałygo.  W programie konferencji znalazły się także prelekcja dr nauk farm. Haliny Bojarowicz o składzie kosmetyków stosowanych do redukcji cellulitu, oraz wystąpienie firmy Depil Concept zajmującej się fotodepilacją i fotoodmładzeniem.

Dzisiejsza konferencja była pierwszą tego rodzaju inicjatywą zrealizowaną przez Kosmetologiczną Organizację Studencką. Jej członkowie mają już pomysły na kolejne przedsięwzięcia. -  Chcemy wspierać studentów kosmetologii i pomóc przyszłym absolwentom aktywnie wchodzić na rynek pracy – zapowiadają.

Redakcja Autor