Wydarzenia 3 sie 2017 | Redaktor
„Ogórkiem” do Myślęcinka z przewodnikiem

Zabytkowe „ogórki” wożą pasażerów po najciekawszych trasach w Bydgoszczy we wszystkie wakacyjne weekendy. W sierpniu dodatkową atrakcją podczas jazdy tymi autobusami będzie przewodnik, który zaznajomi mieszkańców miasta i turystów z ciekawostkami dotyczącymi Myślęcinka.

Podobnie jak w poprzednich sezonach wakacyjnych, także w tym roku zabytkowe Jelcze wożą pasażerów na dwóch trasach. Linia turystyczna 102 kursuje między Starym Rynkiem a Exploseum, a linia 100 obsługuje trasę Stary Rynek – Myślęcinek. To właśnie w autobusach linii 100 będzie można w sierpniowe niedziele zgłębić wiedzę na temat Myślęcinka, usłyszeć historie związane z tym miejscem i poznać ciekawostki dotyczące największego parku miejskiego w Polsce.

 

Przebieg tras po których poruszają się zabytkowe autobusy został tak przemyślany, aby podróż „ogórkiem” pozwoliła na dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak: Wyspa Młyńska, Stare Miasto, ulica Gdańska, Muzeum Wodociągów, Exploseum czy właśnie Myślęcinek. Autobusy linii turystycznych ruszają z samego serca miasta – Starego Rynku, co sprawia, że pojazdy mogą podziwiać i zwiedzać także odwiedzający Starówkę mieszkańcy i turyści. Obsługa autobusów ubrana jest w umundurowanie z lat 50. i 60, a wszyscy pasażerowie otrzymują informacyjne broszury z mapą trasy i atrakcjami turystycznymi znajdującymi się w Bydgoszczy.

 

Na liniach turystycznych obowiązuje standardowa taryfa opłat, a sprzedaż i kontrolę biletów prowadzi obsługa konduktorska obecna podczas każdego przejazdu. Osoby posiadające okresowe bilety mogą podróżować „ogórkami” bez dodatkowych opłat. Szczegółowe informacje dotyczące tras oraz aktualne rozkłady jazdy znajdują się na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl.

 

W specjalnych kursach do Myślęcinka będzie można wziąć udział we wszystkie sierpniowe niedziele. Autobusy z przewodnikiem będą ruszać ze Starego Rynku o godz. 14.05, 15.35 i 17.05.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor